tusschen leden van beide organisaties in den vervolge ter beslech ting zullen worden voorgelegd aan de gemengde scheidsgerechten, die door de bestuurscolleges van beide organisaties worden be noemd. Tot leden van de Gemengde Commissie van Geschillen werden benoemd: de heeren J. Smit, Voorzitter; J. C. A. Meischke. plaatsvervangend Voorzitter; A. van Santen en A. C. van Dam, leden; C. van Willigen en C. N. Meyer, plaatsvervangende leden, terwijl tot leden van den Raad van Beroep werden aangewezen de heeren W. Mullens, Voorzitter; Ed. Cohen Barnstijn, plaats vervangend Voorzitter; }oh. Miedema, S. Zondervan, P. C. D. v. d. Bergh en C. Calff, leden; C. H. de Lange, W. P. Peters, L. M. v. Swieten-de Blom en Jac. Duits, plaatsvervangende leden. Deze nieuwe arbitrage-colleges zullen hun werkzaamheden eerst in het jaar 1939 aanvangen. HET BONDSBUREAU De voorgaande bladzijden mogen den lezer de overtuiging hebben gegeven, dat de werkzaamheden van het Bondbureau omvangrijk en geenszins eenvoudig zijn geweest. De correspondentie, het notu- leeren van zittingen en vergaderingen, de vervulling van secretaria ten van commissies, de samenstelling van rapporten, adviezen en uitspraken en een uitgebreide administratie vergen een voortdurende studie, een groote activiteit en accuratesse van den Directeur en zijn medewerkers. Het feit, dat nimmer een klacht van beteekenis over de werkzaamheden van het Bondbureau werd vernomen, geldt voor de onderscheidene functionarissen van dit Bureau als een be wijs, dat het werk van het Bondsbureau wordt verricht tot aller tevredenheid. Zij hierbij vermeld, dat de Bondsdirecteur zeer veel tijd had te besteden aan onderscheidene besprekingen, welker aantal voortdu rend toeneemt in verband met verschillende kwesties en o.a. ook als gevolg van het Overgangsbesluit. welks uitvoering en toezicht in handen van het Hoofdbestuur zijn gelegd. Ook waren diverse rege lingen, zooals die met betrekking tot de filmreportage bij gelegenheid van nationale gebeurtenissen, wederom aan de zorgen van het Bondsbureau toevertrouwd. Het aantal door het Bondsbureau verzonden brieven en telegram men bedroeg 7.370 (tegen 7.438 in 1937), terwijl het aantal ontvan gen brieven en telegrammen 4.857 bedroeg (tegen 4.930 in 1937). 111

Jaarverslagen | 1938 | | pagina 112