In deze cijfers zijn niet begrepen de brieven, welke voor de scheids- gerechten van den Bond zijn ontvangen. Het totaal aantal gesten cilde brieven, dat dit jaar verzonden is, bedroeg 13.010 (tegen 17.470 in 1937). 17 circulaires (tegen 23 het vorig jaar) werden verzonden naar alle leden tot het doen van mededeelingen van organisatori- schen aard en 29 circulaires (tegen 30 het vorig jaar), welke uit sluitend voor de leden-filmverhuurders bestemd waren. Door de veertien-daagsche verschijning van het Officieel Orgaan zijn deze mededeelingen meer en meer in deze Bondsuitgave gepubliceerd. Officieel Orgaan Het Officieel Orgaan van den Bond, dat geregeld den lsten en den 16en van de mapnd verschijnt, vervult zijn taak op de aan deze uitgave eigene wijze. Bescheiden van omvang, houdt de re dactie van het Bondsorgaan, die door het Bondsbureau wordt ge voerd, zich strikt aan onderwerpen, welke voor het bedrijf in het algemeen van beteekenis kunnen zijn. In veel artikelen heeft het de aandacht van de leden gevestigd op voor film en bioscoop actueele problemen en den leden van voor lichting gediend over diverse maatregelen en besluiten van Bonds- wege. Voorts vonden de leden er geregeld in gepubliceerd verslagen van vergaderingen, mededeelingen en beslissingen van de zijde van het Hoofdbestuur en andere Bondsinstanties, alsook de uitspraken van Commissie van Geschillen en Raad van Beroep. Met voldoening zij vermeld, dat het Orgaan zich in een groeiende belangstelling mag verheugen, welke ook hierin tot uiting komt, dat meermalen gedeelten van den inhoud in de pers geciteerd werden. HET AANTAL ZAKEN Op 31 December 1938 bedroeg het aantal zaken van de leden van den Bond 444 (445), ingedeeld in: 360 (356) permanente bioscopen, 19 (22) reisbioscopen, 52 filmverhuurkantoren, 2 (2) speelfilmstudio's, 7 (8) filmfabrieken, 4 (5) filmproductiezaken. Het aantal donateurs bedroeg 36 (34). 112 De tusschen haakjes geplaatste cijfers hebben betrekking op 1937.

Jaarverslagen | 1938 | | pagina 113