imperium van gezond en hoogstaand amusement, waarvan wij mogen zeggen, dat het in vele gevallen stijgt tot hoogten van kunst genot, tot wetenschappelijke of opvoedende waarden of tot presta-- ties van verbijsterende techniek. Met trots zij hieraan toegevoegd, dat eenige welgeslaagde pro ducten van de Nederlandsche studio's in het afgeloopen jaar haar bescheiden steentje hiertoe hebben kunnen bijdragen. De film in het nationale leven Dankbaar moge hierbij worden herinnerd aan de succesrijke inschakeling van de film in het Nationale feestbetoon bij gelegen heid van het veertig-jarig regeeringsjubileum onzer Koningin, en niet in het minst ook aan de voortreffelijke rol, welke het journaal, product van Nederlandsche filmfabrieken, bij tal van voorname gebeurtenissen, als de feestelijkheden ter gelegenheid van de ge^ boorte van Prinses Beatrix, aan de plechtigheid bij Haren doop, aan voormeld regeeringsjubileum en aan het bezoek van den Koning der Belgen, heeft kunnen spelen. Met erkentelijkheid zij hierbij gewag gemaakt van de welwillen de houding, welke het bedrijf bij al deze gelegenheden van de zijde der autoriteiten mocht ondervinden. In den aanvang reeds hebben wij gememoreerd de belangstelling van de zijde der Overheid, waarin wij ons bij gelegenheid van het twintigjarig Bondsbestaan mochten verheugen. Deze belangstelling is in het afgeloopen jaar in vele andere opzichten nog op ondubbel zinnige wijze tot uiting gekomen. Denken we slechts aan de in stemming, waarmede het Prinselijk Paar de door het bedrijf geschonken huisbioscoop dit jaar in gebruik heeft genomen en aan de opgewekte interesse, waarmede Hunne Koninklijke Hoogheden geregeld van de voortbrengselen der filmwereld kennis nemen. Bij tal van gelegenheden heeft ook de Overheid in 1938 openlijk blijk gegeven, dat zij de film niet langer als quantité négligeable beschouwt, maar daadwerkelijk belang stelt in alles wat er op dit gebied gebeurt. Meermalen immers mochten onze leden de hoogste autoriteiten in den lande bij verschillende gelegenheden onder hun genoodigden tellen. Een daad van eenvoudige rechtvaardigheid gevraagd Wij hebben nog altijd hoop, dat deze belangstelling van de Overheid wordt omgezet in een daad. 10

Jaarverslagen | 1938 | | pagina 11