deze installatie of installaties staan onder de heerschappij van ge daagde en deze het in haar macht heeft te beletten, dat bij het hier mede ten gehoore brengen van muziek eens anders rechten worden gekrenkt; dat gedaagde haar bovenomschreven rechtsplicht echter verwaar loost en daarbij klaarblijkelijk handelt in opdracht van den Neder- landschen Bioscoopbond, die aan al zijn leden heeft verboden met eischeres in contractueele relatie te treden voor het verkrijgen van toestemming tot het in het openbaar ten gehoore brengen van door eischeres, beschermde muziekwerken bij de vertooning van geluids films; dat er op grond van een en ander een dreiging bestaat, dat ook in de naaste toekomst gedaagde eischeres' voormelde belangen zal krenken; dat het belang van eischeres een onverwijlde voorziening bij voorraad van den President in kort geding vordert waarbij aan gedaagde wordt bevolen bij de vertooning van geluidsfilms in haar theater de aan eischeres toevertrouwde uitvoeringsauteursrechten rustende op muziek opgenomen in geluidsfilms volkomen te respec teeren, opdat aldus in de naaste toekomst de dreigende aantasting van eischeres' meergemeld repertoire worde afgewend; dat dit belang van eischeres bij een onverwijlde voorziening bij voorraad ook aanwezig is omdat het bedrijf van eischeres is geraakt in een noodtoestand, doordat alle bioscopen in ons land zonder uit zondering en in georganiseerd overleg reeds van 1 Januari 1934 af de aan eischeres ter verdediging en exploitatie toevertrouwde uitvoerings-auteursrechten, rustende op muziek opgenomen in ge luidsfilms, voorbijzien; En heeft geconcludeerd, dat het den President recht sprekende in kort geding, moge behagen bij vonnis, uitvoerbaar bij voorraad, niettegenstaande verzet of hooger beroep en op de minuut; 1. gedaagde op te dragen te verhinderen, dat bij de vertooning van geluidsfilms, met behulp van een installatie of installaties ge schikt om muziek langs mechanischen weg ten gehoore te brengen, in het door haar geëxploiteerd wordende bioscooptheater, het City Theater aan de Westsingel nos. 7a en b te Amersfoort, muziek werken in het openbaar worden uitgevoerd, die behooren tot het bovenomschreven repertoire van eischeres, omvattende muziek werken haar t.a.z. van de vertooning van geluidsfilms, ter verdedi ging en exploitatie in Nederland toevertrouwd; 2. gedaagde te veroordeelen om voor iedere voorstelling, waarin 125

Jaarverslagen | 1938 | | pagina 124