3 gevraagde veroordeeling uitvoerbaar bij voorraad en niettegen staande hooger beroep: 1. te verklaren, dat de beschreven handelingen van gedaagde bestaande in het zonder toestemming van eischeres bij de vertooning van de geluidsfilm „Fire over England'' in het openbaar ten gehoore brengen van de in die film opgenomen muziekwerken van den Engelschen componist Richard Ad- dinsell, welke muziekwerken behooren tot het repertoire van eischeres, en wel tijdens de voorstellingen van 8 t/m. 13 Juli 1938 in het door gedaagde geëxploiteerde „City Theater" aan de Westsingel no. 7 a en b te Amersfoort, zijn onrechtmatig; 2. gedaagde op te dragen te verhinderen, dat bij de vertooning van de geluidsfilm, met behulp van een installatie of instal laties geschikt om muziek langs mechanischen weg ten ge hoore te brengen, in de door haar geëxploiteerd wordende bioscooptheaters ,,Het City Theater" aan de Lanqestraat no. 127 en het „Grand Theater" aan de Snouckaertlaan no. 4, uitgevoerd, die behooren tot het bovenomschreven repertoire van eischeres, omvattende muziekwerken haar ten aanzien van allen te Amersfoort, muziekwerken in het openbaar worden de vertooning van geluidsfilms, ter verdediging en exploitatie in Nederland toevertrouwd en waarvoor dus toestemming van eischeres noodig is; 3. gedaagde te veroordeelen om voor iedere voorstelling, waarin het sub 2e genoemde rechterlijke bevel wordt overtreden, aan eischeres te betalen een dwangsom van 10.000. een en ander met veroordeeling van de gedaagde in 'kosten van dit geding. Overwegende dat gedaagde heeft doen zeggen voor antwoord: dat de eischeresse haar vorderingen doet steunen op de navol gende middelen: 1. a. de in den film „Fire over England" opgenomen muziek van den Engelschen componist Richard Addinsell behoort tot eischeresse's repertoire, b. eischeresse's repertoire is ontstaan, doordat componisten en andere rechthebbenden op uitvoeringsauteursrecht op muziekwerken, behoorende tot geluidsfilms, dat muziek- auteursrecht hetzij rechtstreeks hetzij door bemiddeling van hun nationale organisatie ter verdediging en exploitatie in Nederland aan de eischeresse hebben toevertrouwd. zoodat eischeresse's toestemming noodig is voor de ver tooning in het openbaar van geluidsfilms, waarin dus danige muziekwerken zijn opgenomen. 131

Jaarverslagen | 1938 | | pagina 130