Moge de Overheid bedenken, dat een vermindering van lasten juist een bedrijf als het onze activeert, zoodat uiteindelijk door ver grooting van omzet, compensatie wordt verkregen in een toevloeiing van nieuwe opbrengsten. Indien de houding der Overheid in de naaste toekomst door dit inzicht zou worden bepaald, zou dit onzerzijds mogen worden be schouwd als een van de beste vruchten van den arbeid in 193;- verricht. STATUTENWIJZIGING GOEDGEKEURD Wie had, toen wij in het vorig jaarverslag melding maakten van de totstandkoming eener Statutenwijziging, durven vermoeden, dat de vereischte Koninklijke Goedkeuring in een van de laatste maan den van 1938 zou afkomen? Eerst op 14 October van dit jaar is bij Koninklijk Besluit de gevraagde bewilliging verleend, nadat bijna veertien maanden ver streken waren, sedert een daartoe strekkend verzoek door het Hoofdbestuur bij Hare Majesteit de Koningin was ingediend. Het Departement van Justitie heeft wel een langen, zonderlingen weg bewandeld, alvorens het een voor ons bedrijf zoo belangrijke aangelegenheid als de onderhavige afdeed, een weg temeer zon derling, omdat het hier toch den grondslag betrof van een bedrijfs- vereeniging, waarin deze Vereeniging de door haar te neme] maatregelen tot bescherming en bevordering van de belangen harer leden zou moeten doen wortelen. Er blijkt weer eens uit hoe slecht de ambtelijke molen wordt aan gepast aan de maatschappelijke ontwikkeling en de met deze ont wikkeling gepaard gaande noodwendigheden, alsook aan de daar uit groeiende nieuwe vormen, welker verschijnen door de Overheid zelve wordt toegejuicht en door haar beleid zelfs bevorderd worden. Reeds bij besluit van de Buitengewone Ledenvergadering van 2 Augustus 1937 waren de Statuten van den Bond gewijzigd en op 27 Augustus d.a.v. werd van dit besluit kennis gegeven aan H. M. de Koningin en aan Hoogstderzelve, onder overlegging van de vereischte stukken, verzocht op de gewijzigde Statuten de nadere Koninklijke Goedkeuring te verleenen. Met het gebruikelijk onderzoek waren ruim vier maanden ge moeid, zoodat eerst op 12 Januari 1938 van het Departement van Justitie bij het Hoofdbestuur een verzoek binnenkwam, eenige 12

Jaarverslagen | 1938 | | pagina 13