Gehoord de mondelinge en beëedigde verklaringen van de ge tuigen. Gehoord de vordering van den Officier van Justitie, door dezen ter terechtzitting voorgelezen en daarna schriftelijk overgelegd, daartoe strekkende: dat de Rechtbank, recht doende op het inge stelde hooger beroep, het vonnis waarvan beroep zal bevestigen. Gehoord den verdachte bij monde van zijn daartoe bij bijzon dere volmacht schriftelijk gemachtigde Abraham de Hoop, Directeur van den Nederlandschen Bioscoop-Bond te Amsterdam, in zijn antwoorden en middelen van verdediging bijgestaan door Mr. Hekking, advocaat te Nijmegen, Overwegende dat de Kantonrechter blijkens de aanteekening van het mondelinge vonnis waarvan beroep wettig en overtuigend bewezen heeft verklaard, wat verdachte bij dagvaarding is ten laste gelegd, zulks terwijl uit de gebezigde bewijsmiddelen niet blijkt dat verdachte het feit heeft gepleegd als ondernemer, in ieder geval als bestuurder of beheerder van een alstoen in het aan de Houtstraat gelegen City-theater te geven (en gegeven) bioscoopvoorstelling en filmvertooning en terwijl in de bewezen verklaring omtrent deze alternatieven niet is beslist, weshalve het vonnis waarvan beroep reeds op dezen grond behoort te worden vernietigd, en opnieuw behoort te worden rechtgedaan; Overwegende dat verdachte bij monde van zijn voormelden gemachtigde ter terechtzitting in hooger beroep heeft verklaard: dat hij op 21 November laatstleden des namiddags omstreeks \y2 uur en volgende uren ondernemer was van een alstoen in het aan de Houtstraat te Nijmegen gelegen City-theater te geven (en gegeven) bioscoop-voorstelling en filmvertooning; dat Burgemeester en Wethouders der gemeente Nijmegen hem voor deze van wege hem te geven (en gegeven) bioscoop-voor stelling en filmvertooning een schriftelijke vergunning hebben ver leend, voor vertooning aan personen van 18 jaren en ouder; Overwegende dat na te melden getuigen ter terechtzitting in hooger beroep hebben verklaard: L. Hoselhorst, B. H. A. van Deutekom en J. Hendriks, ieder voor zich, doch eensluidend, dat hij nog geen zestien jaren oud is; 146

Jaarverslagen | 1938 | | pagina 145