Ook aan dit bezwaar is men thans tegemoet gekomen, aangezien het in de bedoeling ligt, dat de Ledenraad voor een groot gedeelte het werk verricht, hetwelk tot op heden door de Bondsvergadering gedaan werd, in welken Ledenraad behalve de Voorzitter en Vice- Voorzitter van het Hoofdbestuur acht filmverhuurders en acht exploitanten zitting hebben. De Bedrij f saf deeling Filmverhuurders was dit jaar diligent bij de saneering van verschillende bioscooptheaters. In tegenstelling met vorige jaren, toen saneeringen uitsluitend bewerkstelligd werden door het Hoofdbestuur, heeft het Bestuur van de Bedrijfsafdeeling Filmverhuurders er prijs op gesteld meer zeggenschap in deze saneeringen te verkrijgen. In dezen geest wer den dit jaar eenige saneeringen ten uitvoer gelegd. Het aantal ledenvergaderingen in 1938 was in verhouding tot de vorige jaren belangrijk minder en bepaalde zich slechts tot drie. Het Bestuur stelde zich daarbij op het standpunt om alleen dan de leden bijeen te roepen, wanneer dit beslist noodzakelijk was. Dat een Bestuursfunctie in onze Afdeeling echter geen sinecure is blijkt wel hier uit dat, al werd het aantal ledenvergaderingen belangrijk verminderd, verschillende gebeurtenissen steeds de aan dacht van het Bestuur hebben gevraagd en het aantal Bestuurs vergaderingen, hetwelk in 1937 tien bedroeg, steeg tot vijftien in 1938. Het is een verheugend verschijnsel te kunnen constateeren, dat het aantal boycotten en sommaties dit jaar, bij voorafgaande jaren vergeleken, is afgenomen. Het aantal boycotten, hetwelk door de Filmhuurschuldcommis- sie moest worden uitgesproken, bedroeg circa 55 van het aantal van verleden jaar, terwijl het aantal sommaties met meer dan 1jü terugliep. Hoewel dit logisch gesproken een belangrijke vermindering van administratieve werkzaamheden met zich mee zou brengen had onze administratie het echter drukker dan eenig jaar te voren. Een en ander is het gevolg van het toenemen van het aantal Bestuursvergaderingen, terwijl daarnaast maar liefst achttien ver gaderingen der resp. saneeringscommissies plaats vonden. Om thans tot een nadere détailleering der verrichtingen gedu rende het afgeloopen jaar over te gaan, diene het volgende. Aangezien het niet de gewoonte is om het verhandelde op onze Bestuursvergaderingen aan de openbaarheid prijs te geven, wil ik 161

Jaarverslagen | 1938 | | pagina 158