onzer Afdeeling voor de vier plaatsen in het Hoofdbestuur can- didaat gesteld de heeren: D. v. d. Berg, C. S. Roem, J. Wessel en L. Groen, zijnde de aftredende leden-filmverhuurders van dit col lege, welke heeren met algemeene stemmen werden herkozen. In de buitengewone ledenvergadering van 28 November werd ondergeteekende candidaat gesteld als lid-filmverhuurder voor het Hoofdbestuur en in de Bondsvergadering van 12 December als zoodanig gekozen. De tweede buitengewone ledenvergadering vond plaats op 29 December, waarop behandeld werd de Zuidelijke Filmkeuring in het algemeen. Het Bestuur onderging het afgeloopen jaar eenige wijziging, doordat de heer D. v. d. Berg tegen het einde van het jaar als Voorzitter bedankte. Op de ledenvergadering van 28 November werd als nieuw Be stuurslid gekozen de heer J. S. Croeze. Aan het einde van het boekjaar was het Bestuur als volgt samengesteld: C. S. Roem. Voorzitter; J. Wessel, Vice-Voorzitter; de Wind, Secretaris; L. Groen, Penningmeester; J. S. Croeze, Commissaris. Aangezien de heer van den Berg tevens als Hoofdbestuurslid bedankte, kwam ook hierin een wijziging en wel door de verkiezing alszoodanig van den heer J. de Wind. Onze Afdeeling is momenteel in het Hoofdbestuur vertegenwoor digd door de heeren: C. S. Roem, J. Wessel, L. Groen en J. de Wind, terwijl de heeren C. S. Roem en J. Wessel deel uitmaken van het Dagelijksch Bestuur van den Bond. Ook in de samenstelling van de Commissie van Geschillen, waarin steeds een gelijk aantal filmverhuurders en exploitanten zitting hebben, kwam voor wat de filmverhuurders betreft, dit jaar een verandering. De heer J. L. Paerl werd door het Hoofdbestuur aangewezen om zitting te nemen in den Raad van Beroep; als nieuw lid-filmver huurder der Commissie van Geschillen werd benoemd de heer C. v. d. Wilden, terwijl de heeren L. Katz en P. Burbach als leden filmverhuurders in dit College werden herbenoemd. Ook gedurende het afgeloopen jaar vervulde de heer J. Wessel de functie van plaatsvervangend Voorzitter. Door bedanken van de heeren Ch. van Biene en P. R. van 163

Jaarverslagen | 1938 | | pagina 160