Duinen, werden als nieuwe leden filmverhuurders benoemd de heeren J. S. Croeze en J. L. Paerl, terwijl de heeren R. Minden en L. Groen ook voor het jaar 1938 werden aangewezen om onze Afdeeling in den Raad van Beroep te vertegenwoordigen. Onze Afdeeling telde per 1 Januari 1938 51 leden, in welk aantal geen verandering is gekomen. In 1938 werden verzonden 3088 roode kaarten, waarvan aan 9 theaters meer dan 100 sommaties werden gestuurd. Van het opgevorderde bedrag ad 181.160.41 stond aan het einde van het boekjaar nog slechts ƒ318.85 als ongeïnd. Gedurende het afgeloopen jaar werden 46 boycotten uitge vaardigd. Gedurende het afgeloopen jaar werden ontvangen 2062 en ver zonden 7224 brieven, waarbij het aantal ingekomen brieven voor het verzenden van roode kaarten niet medegeteld is. Aan het slot van dit beknopte overzicht zij het mij vergund nog een oogenblik stil te staan bij enkele feiten, die m.i. belangrijk genoeg zijn om te worden gememoreerd. In de eerste plaats het aftreden van den heer D. v. d. Berg als Voorzitter. Ik meen te mogen verwijzen naar den dank, die den afgetredene in de gehouden ledenvergadering door onzen nieuwen Voorzitter is gebracht en waarbij onze Afdeeling zich heeft aangesloten. De nieuwe functionarissen wacht de taak, zich het vertrouwen der leden te verwerven en ik hoop, dat ze daar allen in zullen slagen. Leek het aan het einde van 1938, dat er tusschen Bestuur en Leden eenig verschil van meening bestond, het verheugt mij, te kunnen mededeelen, dat practisch gesproken nog voor het einde van het jaar deze meeningsverschillen naar genoegen van alle par tijen waren opgelost. Tevens valt m.i. nog te wijzen op een terugkeerende activiteit in de Nederlandsche Filmindustrie. Een tweetal films werden in 1938 uitgebracht, t.w. de Nationale Film „Veertig Jaar" en „Vadertje Langbeen", terwijl in het afgeloopen jaar nog begonnen werd met een derde film, „Morgen gaat 't beter". Ook werd nog een Amerikaansche film in de Nederlandsche taal na-gesynchroniseerd, n.1. „Sneeuwwitje". 164

Jaarverslagen | 1938 | | pagina 161