Afdeelingsraad JAARVERSLAG OVER 1938. Indien het nog noodig ware het nut en daarmede het bestaans recht van den Afdeelingsraad aan te toonen. dan heeft dit de loop der gebeurtenissen in 1938 wel op overduidelijke wijze gedaan. Voor hen die anders meenen lijkt het ons goed er nog eens op te wijzen, dat de Afdeelingsraad geen wetgevend College is, dat b.v. bedrijfsreglementen kan vaststellen en voor de leden-exploitanten bindende besluiten kan uitvaardigen, doch dat zijn taak is die van adviseur en bemiddelaar. Adviseur van het Hoofdbestuur en van de Afdeelingen en be middelaar tusschen Hoofdbestuur en Afdeelingen onderling. In den Afdeelingsraad komen de afgevaardigden van alle exploi- tanten-afdeelingen bijeen ter bespreking der belangrijkste bonds- aangelegenheden; meeningen worden uitgewisseld en conclusies getrokken, welke door de afgevaardigden weer naar hun verschil lende Afdeelingen worden uitgedragen en door het Bestuur van den Afdeelingsraad aan het Hoofdbestuur worden medegedeeld. Zoo ontstaat een breedere kennis van alles wat in den Bond om gaat en deze breedere kennis vormt een solide basis, waarop de besluiten door den Bond en zijn Hoofdbestuur worden genomen. Wij hebben bij een enkele gelegenheid wel eens kunnen consta- teeren, dat dit maar al te zeer uit het oog verloren wordt, waardoor begrijpelijker wijze misverstanden ontstonden. Wanneer men echter in 't oog houdt, dat de taak van den Afdee lingsraad is, zooals hierboven werd omschreven, dan kan het niet anders of men zal gaarne erkennen dat het jaar 1938 voor den Afdeelingsraad een jaar geweest is, waarop hij met trots mag terug zien en waarin zijn werkzaamheden een goeden invloed op het geheele bondswerk hebben uitgeoefend en voor de exploitanten, zij 't veelal indirect, nuttige resultaten hebben opgeleverd. Meer nog dan in de voorafgaande jaren bestond er een voort- 166

Jaarverslagen | 1938 | | pagina 163