durend contact tusschen Hoofdbestuur en Afdeelingsraad, door welk contact de geest van vertrouwen en samenwerking besten digd, ja steeds levendiger en hechter werd. In dezen geest werden besprekingen gevoerd over de zoo moei lijke naleving en bescherming van de prijzenreglementen, vooral wat betreft het uitgeven van reductiekaarten en couponboekjes. Daar tegen het verbod van uitgifte door verschillende exploitan ten bezwaar werd gemaakt, heeft de Afdeelingsraad op verzoek van het Hoofdbestuur zich tot alle Afdeelingen gewend met de vraag zich over dit verbod van uitgifte gemotiveerd uit te spreken. De binnengekomen antwoorden werden in speciaal daarvoor belegde vergaderingen van den Afdeelingsraad uitvoerig behan deld en in overeenstemming met den inhoud en de strekking der ingekomen antwoorden werd aan het Hoofdbestuur geadviseerd het verbod tot uitgifte te handhaven. En wij gelooven ons niet te vergissen indien wij zeggen, dat vele tegenstanders nu reeds de handhaving van dit verbod van harte toejuichen. Per 15 October werd op de gewijzigde statuten van den Bond de Koninklijke Goedkeuring verkregen. Verkiezingen voor nieuwe Afdeelingsbesturen en nieuwe afge vaardigden naar den Afdeelingsraad, uit welke afgevaardigden de leden van den Ledenraad moesten worden aangewezen, waren hierdoor noodig. Binnen den door het Hoofdbestuur aangegeven tijd hadden al deze verkiezingen met groote vlotheid plaats gehad, zoodat op het juiste tijdstip nieuwe Afdeelingsbesturen. een nieuwe Afdeelings raad en een stevige vertegenwoordiging in den Ledenraad gereed stond om het werk van de voorgangers voort te zetten of de hun opgelegde taak met frisschen moed te beginnen. In den Afdeelingsraad hadden tengevolge van deze verkiezin gen enkele wijzigingen plaats. De Heer du Mee werd n.1. als afgevaardigde der Afdeeling Am sterdam vervangen door den Heer J. M. P. ter Linden, die tevens diens plaats als vice-voorzitter in het Bestuur van den Afdeelings raad innam, terwijl de Heer P. van Twisk als afgevaardigde voor de Afdeeling „Het Centrum" door den Heer van Bentum werd opgevolgd. 167

Jaarverslagen | 1938 | | pagina 164