Aan beide Heeren past hier een woord van oprechten dank voor het vele werk, dat zij in het belang van den Afdeelingsraad hebben verricht. De Afdeelingsraad was derhalve einde 1938 als volgt samen gesteld: BestuunR. Uges Jr., Voorzitter; J. M. P. ter Linden, Vice-Voor zitter; W. K. G. van Royen, Ged. v. h. Hoofdbestuur, Penning meester; A. H. Boekraad, Secretaris. Leden; H. Ehrlich en J. M. P. ter Linden (Afd. Amsterdam); G. M. Th. Gielisse en D. Siem Sr. (Afd. den Haag); E. Prager en van Bentum (Afd. Het Centrum); Jos. van Bommel en H. J. Ch. Silvius (Afd. Het Westen); J. P. Rust en G. J. Milius (Afd. Het Noorden); A. Jansen en D. Pinto (Afd. Het Oosten); A. H. Boek raad en W. P. Peters (Afd. Het Zuiden). Als afgevaardigden naar den Ledenraad werden voor de ver schillende Afdeelingen aangewezen de Heeren: J. M. P. ter Linden, Afd. Amsterdam; G. M. Th. Gielisse, Afd. den Haag; R. Uges Jr., Afd. Rotterdam; E. Prager, Afd. Het Cen trum; G. J. Milius, Afd. Het Noorden; D. Pinto, Afd. Het Oosten; Jos van Bommel, Afd. Het Westen; W. P. Peters, Afd. Het Zuiden. Dat de Voorzitter van den Afdeelingsraad in de vergadering van den Afdeelingsraad van 10 December deze Heeren met deze be noeming van harte geluk wenschte, mag mede in dit jaarverslag worden vastgelegd. Hun eigen bekwaamheid en het vertrouwen, dat de leden hunner Afdeelingen hun geschonken hebben, zullen hen ongetwijfeld in staat stellen de hun toevertrouwde taak op uitnemende wijze te vervullen. Behalve de hierboven reeds genoemde conferenties met het Hoofdbestuur werden er gehouden 8 ledenvergaderingen, terwijl het Bestuur in bijna voortdurend overleg het Bondswerk en het Bondsleven volgde. Zoo hadden o.a. het plan tot het organiseeren van een collectieve reclamecampagne en het sluiten van een collectieve verzekering all risk op films de bijzondere aandacht. Geen onderwerp van eenig belang zal aan de orde komen of het zal door den Afdeelingsraad in overleg met de Afdeelingen ernstig worden bestudeerd. Zoo staat de Afdeelingsraad steeds gereed om de belangen der leden-exploitanten te dienen, daarbij voor alles datgene vermijdend 168

Jaarverslagen | 1938 | | pagina 165