van de nieuwe Statuten waren gekozen in de Jaarvergadering van 2 Mei. Aan het einde van het jaar hadden derhalve verkiezingen plaats van nieuwe plaatselijke- en provinciale afdeelingsbesturen, van den Afdeelingsraad, van het Bestuur der Bedrij f saf deeling Filmver huurders en van den Ledenraad. De functionarissen van deze nieuwe besturen en raden vindt men onder de verschillende rubrie ken van dit verslag elders vermeld. Een gevolg van de goedkeuring der gewijzigde Statuten was bovendien de inwerkingtreding van een Algemeen Reglement en Arbitrage-Reglement, vastgesteld in de Ledenvergadering van 8 November 1937. De veranderingen, welke in deze nieuwe reglementen van be- teekenis zijn, zijn eveneens in het vorig jaarverslag aangegeven; wij kunnen volstaan met te wijzen op een verandering in de classificatie van het entreegeld en op een verhooging van de arbitrage-kosten, zoowel in eerste- als in tweede instantie. Moge de nieuwe grondwet van den Bond, die thans volledig is aangepast aan de behoeften van het bedrijf, ontstaan door de tijds omstandigheden, een nieuwe periode inluiden van vruchtbaren arbeid. SAMENSTELLING LEDENRAAD De vereischte verkiezingen voor den volgens artikel 30 van de gewijzigde Statuten in te stellen Ledenraad hadden het volgende resultaat: Leden-exploitanten: Jos van Bommel, Delft (afd. Het Westen); G. M. Th. Gielisse, 's-Gravenhage (afd. Den Haag); H. Jansen, Deventer (afd. Het Oosten); J. ter Linden, 's-Graven hage (afd. Amsterdam); G. J. Milius, Hoogezand (afd. Het Noor den); W. P. Peters, Venlo, (afd. Het Zuiden); E. Prager, Haarlem (afd. Het Centrum) en R. Uges Jr., Rotterdam (afd. Rotterdam). Leden-filmverhuurders: H. S. Boekman, Amsterdam; Loet C. Barn- stijn, 's-Gravenhage; J. S. Croeze, Amsterdam; J. W. de Groot. Rotterdam; L. Katz en F. L. D. Strengholt, Amsterdam; C. v. d. Wilden, Haarlem en G. H. Witmondt, Amsterdam. De Voorzitter en Vice-Voorzitter van het Hoofdbestuur, resp. de heeren D. Hamburger Jr., Utrecht en C. S. Roem, 's-Graven hage, bekleeden qualitate qua het Voorzitter- en Vice-Voorzitter schap van den Ledenraad. In een in de Buitengewone Ledenvergadering van 12 December 15

Jaarverslagen | 1938 | | pagina 16