Hieromtrent heeft het Hoofdbestuur de Afdeelingen om advies gevraagd, waarop het Afdeelingsbestuur aan den Afdeelingsraad, die deze adviezen verzamelde ten einde het Hoofdbestuur te kun nen voorlichten, als zijn oordeel heeft medegedeeld, dat het niet aanbevelenswaardig was weder tot eenig reductie-systeem terug te keeren. De Jaarvergadering der afdeeling heeft zich met dit oordeel vereenigd; zij sprak zich unaniem uit vóór handhaving van den bestaanden toestand, d.w.z. tegen het opnemen van een bepaling in het Prijsbescherming-Reglement voor uitgifte van coupon boekjes. In het afgeloopen jaar werden 10 Bestuursvergaderingen gehou den, welke aan diverse organisatorische zaken gewijd waren. Een dier vergaderingen besloot het Hoofdbestuur te adviseeren geen toestemming aan een onzer leden te verleenen voor het gaan exploiteeren van een nieuw te bouwen bioscoop aan de Nieuwe Kalfjeslaan, hoek Amstelveenscheweg te Amsterdam. Mede inge volge dit advies heeft het Hoofdbestuur de gevraagde toestemming geweigerd. Ook werd een advies samengesteld en uitgebracht aan het Hoofdbestuur met betrekking tot een door een onzer leden bij dit College ingesteld hooger beroep van de beslissing der Prijzen- Commissie. Ook hierbij werd onze raad door het Hoofdbestuur gevolgd. Het Afdeelingsbestuur hield zich ook bezig met het treffen van voorzieningen, vereischt door de afkondiging der Koninklijke Bewilliging, d.d. 14 October 1938 op de gewijzigde Statuten van den Bond. Het besloot verder medewerking te verleenen bij de door den Luchtbeschermingsdienst van de Gemeente Amsterdam op 21 Oc tober gehouden verduisterings-oefeningen; tevens en dit in het vertrouwen op nadere décharge van de Ledenvergadering het publiek via advertenties in de Amsterdamsche dagbladen te ver zoeken op dien avond de bioscopen te bezoeken en daar tijdig aanwezig te willen zijn. Het Afdeelingsbestuur heeft zich 22 maal in een rondschrijven tot de leden gewend, waarbij het o.m. betrof de uitgifte van gratis toegangsbewijzen aan werkloozen; de vertooning van projectie plaatjes ter propageering van de in de hoofdstad gehouden colr Jectes voor liefdadige doeleinden; de loonen en arbeidsvoorwaar- 173

Jaarverslagen | 1938 | | pagina 170