col'ege toegezegd en deze toezeggingen ten volle gehonoreerd dat op zijn medewerking kon worden gerekend, de leden, bij wie loonen worden betaald en/of arbeidsvoorwaarden golden die onre delijk waren, te bewegen daarin verbetering te brengen. Daarin is het Afdeelingsbestuur goeddeels geslaagd. Ook onderhield het Afdeelingsbestuur een vriendschappelijk contact met den Bond van Huispersoneel, die zich door een inge voerde loonsverlaging voor ouvreuses en ander bioscooppersoneel van een der Amsterdamsche bioscopen had te beklagen. Het Afdeelingsbestuur wist ook deze kwestie tot tevredenheid van genoemden Bond op te lossen. Ook in het afgeloopen jaar werd weer veel aandacht geschonken aan de advertentie-tarieven en meer in het bijzonder aan de vraag, of de advertenties in de dagbladen een effect sorteeren, dat even redig is aan de groote bedragen, die hiervoor ten koste worden gelegd. Verder werd overwogen, welke maatregelen moeten worden ge nomen tegen de herhaalde komst in de hoofdstad van Lunaparken en kermissen. Een excursie naar de Philips-Fabrieken te Eindhoven, door het Afdeelingsbestuur georganiseerd, viel bij de leden zeer in den smaak. Met vreugde kan weer geconstateerd worden, dat onze ver standhouding met het Hoofdbestuur, den Afdeelingsraad. en de andere Afdeelingen van den Bond voortreffelijk was. Met de Besturen der Afdeelingen Den Haag en Rotterdam werd eenige malen geconfereerd over gemeenschappelijke belan gen. Onze Afdeeiing heeft dan ook met groote opgewektheid met alle andere leden buiten de hoofdstad meegevierd het 20-jarig bestaan van den Bond, dat zoo luisterrijk op den Hden Februari van het verslagjaar herdacht werd. Ook de aanhoudende vooruitgang van en de steeds toenemende belangstelling voor de Stichting „Bio-Vacantieoord" is voor het Afdeelingsbestuur een bron van groote genoegdoening en het doet dan ook weer aangenaam aan, dat de bioscopen, vereenigd in de Afdeeiing Amsterdam, ook bij de in het verslagjaar gehouden col lectes, weer aan de spits bleven. 176

Jaarverslagen | 1938 | | pagina 173