Afdeeling Rotterdam JAARVERSLAG OVER 1938 Volgens art. 13 van het Afdeelingsreglernent heb ik de eer U verslag uit te brengen over het jaar 1938, in welk verslag ik de voornaamste verrichtingen onzer Afdeeling uiteenzet. De nog steeds langzaam doorwerkende opleving, die zich vooral uit in de meerdere werkzaamheden in het zeehavenbedrijf met alle daar omheen gegroepeerde bedrijven en mede dank zij het feit, dat de Gemeente Rotterdam zeer vele en groote bouwwerken doet uit voeren, waaronder de bouw van den nieuwen Maastunnel, de ver andering van het Hofplein, de bouw van het nieuwe Beursgebouw. alsmede dank zij de viering van het geboortefeest van H.K.H. Prinses Beatrix en de feesten ter gelegenheid van het 40-jarig Regeeringsjubileum van H.M. de Koningin. Dit alles heeft tenslotte zijn invloed in het afgeloopen jaar op de ontvangsten der Rotter- damsche bioscopen in gunstigen zin doen gelden. In de stijging der bruto-ontvangsten komt dit tot uiting. De werkverruiming heeft natuurlijk haar invloed op de vermindering der werkloosheid doen gelden. Gezien den buitengewoon onstabielen internationalen toestand die voor een havenstad als Rotterdam een buitengewoon ongun stige factor is, zal een daling der werkloosheid zich slechts kunnen voortzetten wanneer op internationaal gebied de rust terugkeert. Ondanks dat het bezoekersaantal slechts zeer weinig gestegen is, is de verschuiving van de bezoekers naar de hoogere rangen niet onbelangrijk geweest. Uit het mij ter beschikking staande cijfermateriaal der Afdeeling Statistiek van de Gemeente Rotterdam, dat mij altijd zoo welwil lend en vroegtijdig ter beschikking wordt gesteld, krijgt men een buitengewoon goed overzicht van het verloop van ons bedrijf. Bezien wij dit cijfermateriaal dan blijkt in de allereerste plaats, dat in de prijsklasse van 125 cents een enorme daling heeft plaats gehad en wel van meer dan 800.000 bezoekers. 178

Jaarverslagen | 1938 | | pagina 175