De prijsklassen van 26 cents1.50 zijn echter zoozeer geste gen, dat de daling in de lagere prijsklasse geheel wordt teniet ge daan wat natuurlijk niet wegneemt, dat theaters die slechts alleen of hoofdzakelijk in de twee laagste prijsklassen werken, een zeer gevoelige daling der ontvangsten hebben gehad. Zeer merkwaardig is verder, dat de twee hoogste prijsklassen een enorme stijging te zien geven en dit in verband met de daling van de twee laagste prijsklassen is de gemiddelde toegangsprijs toch nog gestegen van 42^ cents op 43 cents. In de bij dit jaarverslag gepubliceerde cijfers blijkt dus wel ten volle, dat het in 1936 in werking getreden minimum prijzenregle- ment geheel overeenkomstig de verwachting aan de bedoeling heeft beantwoord. De in dit minimum prijzenreglement getroffen regelingen waar bij reductie in welken vorm ook werd afgeschaft, heeft ervoor zorggedragen, dat de bezetting van de hoogste prijsklassen in de afd. Rotterdam van 24.250 bezoekers in 1936 is gestegen tot 96.103 bezoekers in 1938. Dat in aansluiting hiermede ook de rangen van 76 cents op 1. steeg van 175.600 tot 271.504 en de rang van 5175 cents steeg van 585.200 tot 915.457. Wel zelden zal het in den Nederlandschen Bioscoop-Bond zijn voorgekomen of nog voorkomen, dat men op zoo overtuigende wijze de gunstige uitwerking van bedrijfsreglementeering kan aantoonen Het Rotterdamsche bioscoopbedrijf zal er echter goed aan doen niet te denken dat reeds thans, nu er van een eenigszins opwaart- sche lijn kan worden gesproken in de ontvangsten van de geza menlijke theaters, de tijd is aangebroken, dat deze voortgang zich zonder meer zal herhalen. Zij zullen echter allen voor zichzelf en met hun collega's in nauwste samenwerking steeds zeer actief moeten blijven om door alle mogelijke middelen hun bedrijven te versterken en nog meer te verbeteren en te verfraaien opdat, wanneer de werkverruiming 179 Vanzelfsprekend mag niet uit het oog worden verloren, dat een deel van de verschuivingen in de onderscheidene prijsklassen verband houdt met de om standigheid, dat de entreeprijzen voorheen zonder, en dit jaar voor het eerst met belasting zijn vermeld.

Jaarverslagen | 1938 | | pagina 176