noodzakelijk zijn, dat in het begin van 1939 zeer spoedig een rege ling tot stand komt. In deze nieuwe contracten zal dan eindelijk ook het z.g, week-end tarief in werking treden, waardoor voor zeer vele bedrijven een aanzienlijke besparing zal worden ver kregen. De samenwerking tusschen de Plaatselijke Commissie van Toe zicht en de leden der Afdeeling stemde tot beider tevredenheid. De reeds in 1937 door mij genoemde overtredingen werden in 1938 wederom geconstateerd. Een onzer leden, die zich niet schul dig achtte aan de bij hem geconstateerde overtreding, heeft geen schikking willen treffen met den Kantonrechter, zoodat deze zaak diende bij het Kantongerecht te Rotterdam. Als gemachtigde van ons lid trad op de heer A. de Hoop, Bonds directeur. De Kantonrechter, na 14 dagen schriftelijk vonnis wijzende, heeft ons lid ontslagen van rechtsvervolging op grond van de overwe ging, dat de geringere lengte van een film niet noodzakelijk gelijk te stellen is met een andere samenstelling. Het O.M. ging van deze beslissing in hooger beroep, welke zaak bij het einde van het verslagjaar nog niet was voorgekomen In verband met de verduisteringsproeven, die in den loop van 1938 te Rotterdam werden gehouden, heeft het Afdeelingsbestuur overleg gepleegd met de Brandweer-autoriteiten, Bij de eerste proef lag het n.1. in het voornemen alle bioscopen te Rotterdam te sluiten. Op aandringen van het bestuur is het mogen gelukken de Brand weerautoriteiten te overtuigen, dat waar het toch in de bedoeling ligt, dat tijdens de verduisteringsproeven het normale leven in de steden zoo veel mogelijk voortgang zal vinden, ook de bioscopen geopend moesten blijven. Alleen was hiervoor noodzakelijk, dat toestemming werd ver leend de noodverlichting zoover deze zich buiten de gebouwen bevond, te dooven. De hiervoor benoodigde toestemming werd verkregen en om alle geruchten, dat sluiting der bioscopen zou plaatsvinden den kop in te drukken, heeft het Afdeelingsbestuur voor gezamenlijke reke ning een advertentie geplaatst in alle Rotterdamsche dagbladen. Bij de viering van het 40-jarig regeeringsjubileum van H.M. 181 De Rechtbank heeft dit vonnis inmiddels bevestigd.

Jaarverslagen | 1938 | | pagina 178