bioscoopbezoek derhalve in het afgeloopen jaar iets gedaald. Dat de totaal belastingopbrengst nog met een klein bedrag kon stijgen, hetgeen beteekent, dat de gemiddeld betaalde entree-prijs (welke in 1937 51.6 et. bedroeg) een fractie kon verbeteren (51.8 et. in 1938), is waarschijnlijk toe te schrijven aan de doorwerking van het Minimum Prijzen- en Prijsbeschermingreglement, welke in de tweede helft van 1937 en begin 1938 van Bondswege werden ingevoerd. In het algemeen moet helaas geconstateerd worden, dat van een verbetering in het afgeloopen jaar geen sprake is geweest en dat het bedrijf in totaal gezien zich slechts ternauwernood op het zelfde peil heeft kunnen handhaven. Een feit, dat alsnog vermeld dient te worden is de voortdurende politieke onzekerheid in Europa, welke de bedrijfsresultaten van de ondernemingen der leden sterk bleef beïnvloeden. Zulks is in het bijzonder geconstateerd tijdens de bekende Septemberdagen, toen opmerkelijke fluctuaties in de bezetting der theaters vielen te con- stateeren, evenredig aan het verloop der spanning in de inter nationale verhoudingen. Verder geeft ik als bijlage een overzicht omtrent het Haagsche bioscoopbezoek in de jaren 1929/38. Uit dit overzicht blijkt op overduidelijke wijze, dat de alge- meene gang van zaken lang niet als bevredigend kan worden aan gemerkt, vooral indien men rekening houdt met de toename van het aantal cinema's sedert 1930. Het Afdeelingsbestuur is thans als volgt samengesteld: S. J. Kinsbergen, Voorzitter; D. Siem Sr., Penningmeester; A. Karpes, 2e Secretaris; G. M. Th. Gielisse, Gedelegeerde. De vertegenwoordiging der leden in de verschillende Bonds instanties was als volgt: Hoofdbestuur: S. J. Kinsbergen; Afdeelingsraad: G. M. Th. Gielisse, D. Siem Sr.; Commissie van Geschillen: E. Cohen Barn- stijn, Voorzitter. A. van Santen, lid; Ledenraad: G. M. Th. Gielisse; Televisie-commissie: E. Alter, Voorzitter, A. Gelder, Lid. Het Afdeelingsbestuur maakt met leedwezen melding van het 186

Jaarverslagen | 1938 | | pagina 183