verscheiden van den Heer P. J. v. d. Stap, exploitant van het Thalia-Theater. Het Bestuur hoopt, dat de nagedachtenis van wijlen den Heer P. v. d. Stap steeds bij de leden in herinnering moge blijven. Het resultaat van de gehouden collectes voor het Bio-Vacantie- Oord was als volgt: 1937 1938 meer Paasch-Collecte 4.121.22 ƒ5.255.71 ƒ1.134.49 Kerst-Collecte ƒ6.001.87 ƒ7.214.98 ƒ1.213.11 Het Bestuur betuigt gaarne zijn dank voor de medewerking der leden, die tot het behalen van dit succes hebben bijgedragen. Ons College beschouwt het als zeer verheugend, dat de gehou den collectes ondanks de ongunstige tijdsomstandigheden een zoo gunstig resultaat hebben opgeleverd. Volgaarne wordt de hoop uitgesproken, dat de leden op den ingeslagen weg, bij het houden van de komende collectes, mogen voortgaan. Verder zij nog geconstateerd, dat het mogelijk bleek gedurende 1938 43 Haagsche kinderen voor rekening van het Bio-Vacantie- Oord uit te zenden, tegenover het vorige jaar 42. Verder dient te worden vermeld, dat het Bestuur tot zijn leed wezen eenige malen op moest treden wegens het plaatsen van advertenties, welke in strijd moesten worden geacht te zijn met de waardigheid van het bedrijf. Het Bestuur heeft betreffende leden doen weten, dat in den vervolge met alle gestrengheid, zonder aanzien des persoons, tegen het plaatsen van dergelijke annonces zal worden opgetreden. Gedurende het afgeloopen jaar werd verder door de leden ook medegewerkt aan het propageeren van de luchtbescherming, door het vertoonen van een propaganda-filmpje. De verhouding tusschen Hoofdbestuur, afdeelingen en autori teiten is zeer bevredigend geweest. Wat betreft de Zondagochtendvoorstellingen dient vermeld te worden, dat geconstateerd is. dat de belangstelling, welke in het 187

Jaarverslagen | 1938 | | pagina 184