Afdeeling „Het Zuiden" JAARVERSLAG OVER 1938. Kalm in zaken en kalm in het organisatieleven is het jaar 1938 voor onze Zuidelijke Afdeeling voorbijgegaan. Schreven wij in 't vorig jaarverslag, dat hier en daar in ons ge west en vooral in de mijnstreek een kleine opleving viel te constateeren, wat 1938 betreft kan zonder vrees voor tegen spraak worden aangenomen, dat deze opleving reeds spoedig na het intreden van dit jaar tot stilstand kwam en op sommige plaat sen zelfs in een tamelijk sterken terugslag veranderde. Als bewijs van de gezondheid en de levenskracht der exploitaties in ons gewest mag echter worden aangevoerd, dat ondanks dezen teruggang geen enkele exploitatie behoefde te worden stopgezet, doch dat integendeel nieuwe vergunningen werden aangevraagd en verkregen voor Tilburg en Meerssen. Wel geraakten een tweetal collega's een oogenblik in zakelijke moeilijkheden, doch deze konden door de medewerking onzer Af deeling regelingen treffen waardoor het voortbestaan hunner on dernemingen mogelijk werd. Gaarne wenschen wij hun toe, dat de omstandigheden zich spoe dig ten hunnen gunste zullen wijzigen. Het bioscooptheater te Tegelen bleef tot heden nog gesloten; wel werd een enkele maal in den Raad der Gemeente Tegelen over opheffing van het jeugdverbod gesproken en werden ernstige pogingen daartoe aangewend, doch de daarvoor noodige overeen stemming kon blijkbaar niet worden verkregen, zoodat tot heden de bioscoop in Tegelen gesloten bleef en de filmliefhebbers ge dwongen werden elders hun filmamusement te gaan zoeken. Tegen het einde van 1938 is, zooals nu reeds gebleken is, de basis gelegd, waarop tenslotte een oplossing van het geschil zou verkregen worden. Door het Hoofdbestuur zijn besprekingen geopend eerst met alle leden onzer Afdeeling en daarna met het Bestuur der Vereeni- ging van Noord Brabantsche en Limburgsche Gemeenten voor 190

Jaarverslagen | 1938 | | pagina 187