ledenvergadering van dit jaar de werkzaamheden van dit nieuwe instituut geschetst. Veel, zeide spreker, hangt af van den Leden raad zelf. Wij willen hierop antwoorden, dat de afdeeling het Centrum verheugd is te vernemen, dat even veel afhangt van de leiding van den Ledenraad, en dat deze berust bij denzelfden per soon, die getoond heeft den heelen Bond te kunnen leiden. Onaangenaam is de afdeeling getroffen door dat gedeelte van s Ministers Memorie van Antwoord, waarin gewaagd wordt van het voornemen de personeele belasting af te schaffen, zonder dat de bioscopen worden genoemd. Onze collega Jogchem werd door Buma als mikpunt uitgezocht voor een nieuwen verwoeden aanval op muziekauteursrechten. Met onverminderden ijver zet Buma haar strijd door. Vast staat intusschen, dat de auteursrechten betrekking hebben op beeld èn geluid als een ondeelbare eenheid, zoodat eventueel door derden verlangde muziekauteursrechten nimmer op den huurder kunnen worden verhaald. Het jaar 1938 is belangrijk als gevolg van de wijziging der Statu ten en het ontstaan van het instituut Ledenraad. In verband met de verkiezingen voor den Ledenraad trad het geheele bestuur af. Bij enkele candidaatstelling werd het geheel herkozen. Door het niet meer zich beschikbaar stellen van den heer P. v. Twisk voor afgevaardigde in den Afdeelingsraad, werd hier voor gekozen de heer J. van Bentum, terwijl de heer E. Prager als zoodanig werd herkozen. Voor den Ledenraad werd gekozen de heer E. Prager. Gelukkig heeft het bestuur slechts zeer weinig moeten gebruik maken van de bevoegdheid, omschreven in art. 6 van het Uniform reglement. Een prettige geest van samenwerking tusschen de leden van de afdeeling is daarvan de oorzaak. Moge de afdeeling op den ingeslagen weg voortgaan, dan zal zij spoedig een voorbeeld kunnen zijn van goede organisatie. Hierbij mag opgemerkt worden dat de inning en betaling der contributie hier en daar nog niet vlot genoeg verloopt. E. PRAGER, Secretaris. Haarlem, Maart 1939. 193

Jaarverslagen | 1938 | | pagina 190