Af deeling „Het Oosten" JAARVERSLAG OVER 1938. Het is met leedwezen, dat wij in dit Jaarverslag melding maken van het overlijden van één onzer meest geëerde leden, n.1. van den Heer v. Oudheusden te Nijmegen, die na een kortstondig lijden op 20 Maart stierf. Wij zijn overtuigd, dat deze sympathieke mensch bij allen, die het voorrecht hadden hem te kennen, nog lang in herinnering zal blijven. Hij ruste in vrede! Met de Koninklijke goedkeuring van de nieuwe Statuten heeft op 14 Oct. een nieuw Instituut in ons Bondsleven zijn intrede gedaan. De Ledenraad zal nu een belangrijk gedeelte van de bevoegd heid van de Algemeene Ledenvergadering overnemen. Wij hopen, dat de Ledenraad ons bedrijf tot een periode van bloei mag voeren, want wij moeten tot onzen spijt constateeren, dat de toestand van het bioscoopbedrijf allerminst rooskleurig is te noemen. Daarbij 'komt, dat ons bedrijf nog steeds gebukt gaat onder de hooge las ten, die de overheid in tijden van hoog-conjunctuur ons meende te moeten opleggen. Vriendelijke verzoeken, vergezeld van overzich ten van slechte bedrijfsresultaten schijnen niet den aangewezen weg te vormen om te komen tot een redelijke bijdrage aan den fiscus. Daar onder de huidige omstandigheden aan verhooging der entree prijzen niet gedacht kan worden, zal moeten worden nagegaan, op welke wijze men tot de zoo noodzakelijke verlaging der onredelijke lasten zal kunnen komen. Dit vraagstuk verdient in het midden van onze belangstelling te staan. In het afgeloopen jaar werden 2 Ledenvergaderingen en 4 Be stuursvergaderingen gehouden. Hoewel de Afdeelingsvergaderin- gen door het Afdeelingsbestuur zooveel mogelijk in aantal beperkt worden, waarbij getracht wordt een groot aantal Agenda-punten per vergadering te behandelen, laat de belangstelling der leden voor deze vergaderingen vaak te wenschen over. De Afdeeling „Het Oosten" omvat 59 zaken en van deze zaken waren bijvoor beeld op de laatstgehouden Ledenvergadering slechts 27 zaken ver- 194

Jaarverslagen | 1938 | | pagina 191