dit lid moest worden toegepast, heeft het Hoofdbestuur het boete bedrag beperkt tot 100. In een ander geval had een lid-exploitant gedurende de laatste drie jaar in het winterseizoen, in een zaal buiten zijn bioscoop film voorstellingen gegeven, zonder dat hij daarvan opgave had gedaan aan het Hoofdbestuur, noch de vereischte toestemming had ver kregen. Dit lid had daardoor in strijd gehandeld met het Bonds- besluit van 11 Februari 1935. het Nieuwe Leden- en Zakenbesluit van 10 Februari 1936. alsook met het Overgangsbesluit van 1 Februari 1937. Het betrokken lid beriep zich er weliswaar op. dat hij reeds vroeger in dit gebouw filmvoorstellingen had gegeven, doch dit beroep moest ongegrond worden geacht, daar het inwerkingtreden van zulke belangrijke besluiten als de onderhavige niet aan de aandacht van dit lid konden, althans mochten zijn ontsnapt. Bij de bepaling van de strafmaat heeft het Hoofdbestuur eener- zijds weliswaar in aanmerking genomen het ernstig karakter van de strafbare handeling, doch anderzijds als verzachtende omstan digheid laten gelden, dat het geldelijk gewin, dat deze clandestiene bioscoopexploitatie den aangeklaagde had opgeleverd, zeer gering was, zoodat het Hoofdbestuur heeft volstaan met het opleggen van een strafboete van 250. In een derde geval waren een twee-tal compagnons in een film- verhuuronderneming een gecompliceerde overeenkomst met elkaar aangegaan, waardoor in feite in deze eene onderneming twee film verhuurkantoren werden ondergebracht, waardoor dus het Over gangsbesluit werd ontdoken. Het Hoofdbestuur heeft hier echter als verzachtende omstandig heid aangenomen, dat er voor beide firmanten een periode was geweest, waarin omtrent de vraag, of, en in welken vorm de be trokken onderneming zou worden voortgezet, onzekerheid bestond en dat beide firmanten in die periode ieder afzonderlijk films had den aangekocht, weshalve het Hoofdbestuur eenerzijds aan beide firmanten de gelegenheid gaf de in die periode gekochte films in een afzonderlijk blok te exploiteeren, maar niettemin artikel 17 dei- Statuten toepaste, zij het dat in aanmerking werden genomen de moeilijkheden, waarin de firmanten van deze ondernemingen ver keerden in de periode, dat omtrent de voortzetting hunner onder neming geen zekerheid bestond, zoodat is volstaan met het toepassen van de straf van waarschuwing. Een geval van ernstiger aard heeft zich voorgedaan bij een 21

Jaarverslagen | 1938 | | pagina 22