ook de ervaring, opgedaan bij vroegere gelegenheden, wel degelijk positieve waarde. Zij mogen wel eens impopulair zijn, doch dit bewijst des te duidelijker, dat het Hoofdbestuur slechts zijn plicht tracht te vervullen, daarbij noch naar links, noch naar rechts kijkende, maar uitsluitend in het oog houdende de groote belangen van het Nederlandsche film- en bioscoopbedrijf, voorzoover noodig getoetst aan het algemeen belang. Met voldoening kan hieraan worden toegevoegd, dat in den loop van den zomer van dit jaar de vorengenoemde reorganisatie van het Cinetone Studiobedrijf tot stand is gekomen en w'el zóó, dat daar door dit Amsterdamsche bedrijf behouden blijft, terwijl aan de crediteuren zooveel als mogelijk genoegdoening is gegeven. Nieuw leven Onmiddellijk daarna is op het gebied van de Nederlandsche film productie zelfs eenige activiteit ontstaan. Terwijl in Filmstad te Den Haag de zoogenaamde Nationale Film vervaardigd werd, zette de Neerlandia Filmproductiemaatschappij haar eerste kloeke schreden, door de vervaardiging van de film „Vadertje Lang- been", die later een succes zou blijken te zijn. Verder ontving de gereorganiseerde studio in Amsterdam tege lijkertijd een opdracht van beteekenis in verband met de nasynchro- nisatie van de film Sneeuwwitje. Dat het der Neerlandia Filmproductiemaatschappij ernst was met haar streven, bleek wel hier uit, dat in het najaar, onmiddellijk na het verschijnen van de film „Vadertje Langbeen", de film „Morgen gaat 't beter" op stapel werd gezet, die aan het begin van 1939 prompt op tijd in de Nederlandsche bioscopen verscheen. Moge het vertrouwen, dat wij in ons vorig jaarverslag hebben uitgesproken, dat men langzaam aan den weg zal vinden naar een filmproductie in ons land, die ons min of meer regelmatig van groote speelfilms zal voorzien, in de komende jaren worden bewaarheid. Het vooruitzicht op een nationale filmproductie, dat 1938 heeft geopend, was aan het einde van dit jaar alleszins hoopvoller dan menig jaar tevoren. Dumping Een gevaar van heel ander karakter bedreigde de Nederland- 30

Jaarverslagen | 1938 | | pagina 31