waaronder deze vaststellingen ressorteerden, per circulaire kennis gegeven. In 30 gevallen werden wijzigingen in de geldende regelingen aan gebracht, terwijl in 6 gevallen minimumprijzen werden vastgesteld bij gelegenheid van de opening van een nieuwe bioscoop. De samenstelling van de P.C. Colleges was in het afgeloopen jaar onveranderd als volgt: Voor de gemeente Amsterdam A. P. du Mée en R. Minden, voor de gemeente Den Haag E. Alter en Ch. Peereboom, voor de ge meente Rotterdam H. Gerschtanowitz en L. Katz, voor de gemeen ten behoorende tot het ressort van de Afdeeling „Het Centrum", van Bentum en G. H. Witmondt, voor de gemeenten, behoorende tot het ressort van de Afdeeling ,,Het Noorden", J. P. Rust en G. H. Witmondt, voor de gemeenten, behoorende tot het ressort van de Afdeeling „Het Oosten", L. J. Lievenboom en L. Katz, voor de gemeenten, behoorende tot het ressort van de Afdeeling „Het Westen", J. van Bommel en R. Minden, en voor de gemeenten, behoorende tot het ressort van de Afdeeling „Het Zuiden", A. H. L. Zümdick en Ch. Peereboom. Aangezien de Voorzitters van den Afdeelingsraad en van de Bedrijfsafdeeling Filmverhuurders als zoodanig Voorzitter en Plaatsvervangend Voorzitter van de Prijzen-Commissie zijn, trad in het afgeloopen jaar als Voorzitter op de heer R. Uges Jr., die na de benoeming van den heer S. J. Kinsbergen in November 1937 tot lid van het Hoofdbestuur, tot Voorzitter van den Afdeelings raad was gekozen. Plaatsvervangend Voorzitter was de heer D. v. d. Berg, die na zijn aftreden in December van dit jaar als Voorzitter van de Bedrijfsafdeeling Filmverhuurders werd opgevolgd door den heer C. S. Roem. Ter vervanging van den Bondsdirecteur fungeerde als Secretaris wederom diens assistent, de heer J. G. J. Bosman. Het door het Bondsbureau ingevoerde kaartsysteem bleek uit stekend te voldoen; onder alle omstandigheden konden thans de noodige inlichtingen ten aanzien van de minimumprijzen etc, wor den verstrekt. In verband met de traditie in sommige gemeenten, om, wanneer het programma zich daartoe leende, op Woensdag- en Zaterdag middagen kinderen voor een lageren prijs dan volwassenen toe te laten, heeft de Buitengewone Ledenvergadering van 3 Januari be sloten artikel 4.c.b.3 in dier voege te wijzigen, dat voor de middag- 36

Jaarverslagen | 1938 | | pagina 37