PRIJSBESCHERMINGREGLEMENT Hoezeer wij in de voorafgaande bladzijden ook mochten hebben uitgeweid over de verdiensten van het Minimum-Prijzen-Regle- ment, dit reglement zou niets te beteekenen hebben gehad, waar schijnlijk geen enkel effect hebben gesorteerd, indien het geen hulp had gekregen van het Prijsbescherming-Reglement. In wezen kan dit laatste slechts beschouwd worden als een mid del om te ontkomen aan een algeheele regeling van den entreeprijs eenerzijds en anderzijds om te voorkomen, dat in strijd werd ge handeld met de bedoeling van het Minimum-Prijzen-Reglement, zonder dat nochtans op grond van dit reglement daartegen zou kunnen worden opgetreden. Wat zou immers van de limiteering van den minimum-entreeprijs terecht gekomen zijn, wanneer niet radicaal een eind was gemaakt aan de onbeperkte uitgifte van reductiebiljetten en voorzieningen waren getroffen, waardoor het onmogelijk werd, dat men plotseling kon overgaan tot inkrimping van het aantal rangen, of tot een ver gaande verlaging van de entreeprijzen, die boven het minimum gelegen zijn. Vooral de onbeperkte uitgifte van reductiebiljetten in de groote steden heeft het Hoofdbestuur de aangelegenheid van de prijs- bescherming energiek doen aanpakken, zoodat na een korte voor bereiding, waarbij meermalen overleg werd gepleegd met de afdee- lmgen, zooals in het voorgaande jaarverslag vermeld is, reeds bij de Buitengewone Ledenvergadering van 3 Januari een voorstel kon worden ingediend tot vaststelling van een Prijsbescherming- Reglement. Dit voorstel werd met algemeene stemmen aangenomen. Over den inhoud van dit reglement zijn reeds uitvoerige mede- deelingen gedaan, zoowel in het vorig jaarverslag als in het Orgaan van den Bond. Zij in het kort vermeld, dat een verplichting in het leven werd geroepen, om behalve den minimumrang twee hoogere rangen te heffen, dat bij de vaststellingen van de entreeprijzen van de rangen, hooger dan de minimumrang, een redelijke progressie in acht moet worden genomen, dat alle toegangsprijzen aan de kassa bekend moeten worden gemaakt en dat op deze prijzen zonder de schrif telijke toestemming van het Hoofdbestuur geen reductie of korting, in welken vorm ook, mag worden verleend. 39

Jaarverslagen | 1938 | | pagina 40