Gewaardeerd en begrepen Oordeelend naar de sporadische overtredingen, welke zich in het afgeloopen jaar hebben voorgedaan, wordt het Prijsbescherming- Reglement door de leden gewaardeerd en begrepen. Slechts het bepaalde in zake een redelijke progressie is nog al eens over het hoofd gezien, althans ernstig onderschat. Deze bepa ling gaf immers aan alle leden van den Bond, zoowel aan de leden exploitanten als aan de filmverhuurders, een zeker recht in handen en maakte het hun mogelijk zich tegen onredelijke concurrentie te verweren. Wanneer b.v. een bioscoopexploitant in een bepaalde gemeente plotseling zijn prijzen belangrijk verlaagde, hetzij voor alle, hetzij voor zoogenaamde populaire voorstellingen, gedurende eenige avonden per week, beklaagde men zich hierover bij Hoofdbestuur of Prijzen-Commissie, omdat men meende, dat er een overtreding had plaatsgevonden, terwijl anderen niet beter wisten te doen, dan eveneens tot verlaging over te gaan. Men begreep niet, dat men zich in een dergelijk geval tot den Afdeelingsraad kon wenden, met het verzoek te willen vaststellen. of de progressie in de entreeprijsheffing van een dergelijke bioscooponderneming al dan niet redelijk was. Zoo kon het gebeuren, dat, nadat het reglement reeds tien maan den had gefunctionneerd, de Afdeelingsraad slechts éénmaal een dergelijk verzoek te behandelen had gekregen. Oogenschijnlijk mocht dit een goed teeken zijn, in werkelijkheid bleek men zich echter niet voldoende bewust van de rechten, die in dit reglement voor de leden waren vastgelegd. Ten duidelijkste wordt zulks gedemonstreerd door het feit. dat. toen hierover in het Orgaan een artikel verscheen, aanstonds een aantal aanvragen bij den Afdeelingsraad binnenkwamen. Ongetwij feld zal het jaarverslag van den Afdeelingsraad hieroven nadere mededeelingen doen. Het kon wel niet anders, of dit reglement moest in de practijk voor bepaalde ondernemingen moeilijkheden opleveren. Wij bedoe len hiermede niet die ondernemingen, die de markt hadden trachten te bederven door de uitgifte van reductiebiljetten. Tegen haar was het reglement juist gericht. Maar er bleven bioscopen over, die sinds jaren in beperkte mate couponboekjes hadden verstrekt, hetgeen in den loop van den tijd 40

Jaarverslagen | 1938 | | pagina 41