een zoodanige usance was geworden, dat het moeilijk was daar mede te breken. Door het uitgeven van deze couponboekjes meende men een bepaalden kern van bezoekers te hebben gekweekt, en tevens het zoogenaamde familiebezoek te hebben bevorderd. Deze aangelegenheid heeft in het Hoofdbestuur herhaaldelijk een punt van bespreking uitgemaakt. Ten slotte heeft het met het oog op de rechtsgelijkheid voor alle leden en het gevaar vreezend, dat men. door aan eenige bonafide leden een uitzondering toe te staan, die men hun gaarne gunde, de reductie wederom langs een achter deur binnen zou halen, besloten op de desbetreffende verzoeken afwijzend te beschikken. De film geen cadeau-artikel Verder deden zich nog gevallen voor, waarbij men reductie gaf aan abonné's op tijdschriften, of aan houders van tramkaarten. doch in al deze gevallen vielen slechts practijken te onderkennen, die, hoe verklaarbaar en hoe belangrijk ook voor de betrokken leden uit hoofde van een jarenlange usance, geacht moesten worden in strijd te zijn met het Prijsbescherming-Reglement, zoodat het Hoofdbe stuur ook te dezer zake geen enkele uitzondering kon toestaan. Hierbij moest bovendien worden overwogen, dat men eenerzijds bepaalde tijdschriften kwalijk kon laten parasiteeren op het bedrijf, en de film niet als een cadeau-artikel op abonnementen kon laten misbruiken, terwijl anderzijds wat de kwestie inzake de tramkaarten betreft, bovendien nog in aanmerking moest worden genomen, dat de daarmede gepaard gaande reductieverleening ging ten koste van de kleinere ondernemingen in de omgeving. Ook deden zich moeilijkheden voor met eenige bioscopen, geëx ploiteerd in zoogenaamde societeitsgebouwen. Door dit reglement namelijk kwam de exploitatie in botsing met de rechten, o.a. bestaande in reductie op den entreeprijs, welke de leden zich krachtens hun lidmaatschap verworven hadden. Het was echter juist met het oog op deze gevallen, dat het Hoofd bestuur zich in artikel 6 de bevoegdheid had voorbehouden, om. wanneer bestaande rechtsverhoudingen zulks noodzakelijk maak ten, het geven van een reductie op den entreeprijs bij wijze van uitzondering toe te staan. Deze uitzondering is slechts in bepaalde gevallen, en wel gedu rende een bepaalden termijn, toegestaan. 41

Jaarverslagen | 1938 | | pagina 42