den het contact-orgaan, hetwelk daartoe speciaal in het leven was geroepen, van voorlichting zouden kunnen dienen en aan de be raadslagingen van een of meer vergaderingen tijdelijk deel zouden kunnen nemen, doch wij meenden, gezien de ervaring, te mogen betwijfelen, of een zoodanige vorm van contact vruchtdragend zou zijn. Meermalen is dezerzijds aan de Rijks-Televisie-Commissie de verzekering gegeven, dat men krachtdadig wilde medewerken aan het welslagen van televisie-uitzendingen ook bij wijze van experi ment; daarbij is echter steeds krachtig aangedrongen op nauwe samenwerking van de onderscheidene belangengroepen. Deze samenwerking moest onzerzijds echter uitgesloten worden geacht, wanneer de ontwerp-regeling voor de verzorging van experimen- teele televisie-uitzendingen in Nederland zou worden verwerkelijkt overeenkomstig het voorstel der Regeerings-Commissie. Het ligt voor de hand, dat het Hoofdbestuur de medewerking van het Nederlandsche film- en bioscoopbedrijf afhankelijk moest stellen van de mate, waarin met het maatschappelijk gegroeide, in casu mede met een streng geordend film- en bioscoopbedrijf, reke ning zou worden gehouden. Het is deze strenge ordening van het bedrijf, welke deze mede werking eenerzijds zoo krachtdadig mogelijk zou kunnen doen zijn, doch anderzijds een nauw contact met de instanties, welke bij de uitvoering van eventueede experimenteele uitzendingen betrokken zijn, ten zeerste noodzakelijk maakt. Dat de bezwaren van het Hoofdbestuur niet ongegrond waren. blijkt wel hieruit, dat van de werkzaamheid van de contact-com missie sedertdien niets meer is vernomen en van contact met het bedrijf geen sprake is geweest. Ter zake is nog gecorrespondeerd zoowel met de Rijks-Televisie-Commissie als met den Minister van Binnenlandsche Zaken, doch de ingekomen antwoorden hebben het Hoofdbestuur niet bevredigd. Men heeft ons toegezegd, dat met de belangen van het Nederlandsche film- en bioscoopbedrijf bij een eventueele experimenteele toepassing van televisie rekening zal worden gehouden, doch in hoeverre en op welke wijze zulks het geval zal zijn, hebben wij in den loop van 1938 helaas niet ver mogen te ontdekken. De in uitzicht gestelde experimenteele televisie-uitzendingen heb ben intusschen in 1938 op zich laten wachten. Der Bonds-Televisie-Commissie bleef voorloopig niets over dan 44

Jaarverslagen | 1938 | | pagina 45