DE BIOSCOOPWET De verhouding tusschen den Bond en de Centrale Commissie voor de Keuring van Films was ook in het afgeloopen jaar voor treffelijk; in het bijzonder liet het verkeer tusschen het Hoofd bestuur en de Huishoudelijke Commissie, ondanks de meenings- verschillen, die wel eens aan den dag traden, niets te wenschen over. Het vriendschappelijke karakter der wederzijdsche betrekkin gen Wam vooral tot uitdrukking bij gelegenheid van het tien jarig bestaan der Centrale Commissie, op Donderdag, 24 Fe bruari. Tijdens de feestelijke bijeenkomst 's middags in Hotel ,,De witte brug", waar tal van autoriteiten bij de Huishoudelijke Commissie haar opwachting kwamen maken, waren namens den Bond aanwezig de Vice-Voorzitter, de heer C. S. Roem (zooals men weet is de Bondsvoorzitter adviseerend lid van de Huis houdelijke Commissie), de heer S. J. Kinsbergen, lid van het Hoofdbestuur en de Bondsdirecteur, de heer A. de Hoop. De heer D. v. d. Berg vertegenwoordigde de Bedrijfsafdeeling Filmverhuur ders. De Vice-Voorzitter van den Bond, de heer C. S. Roem, vertolkte in een hartelijke speech de gevoelens, welke allen die in het film- en bioscoopbedrijf werkzaam zijn, jegens de Cen trale Commissie, speciaal jegens de Huishoudelijke Commissie en haren Voorzitter, den heer D. van Staveren, bezielen. Als her innering aan het feest bood de heer Roem namens den Bond een geschenk aan in den vorm van een ameublement voor het bureau der Commissie, aan welk geschenk ook door de Bedrijfs afdeeling Filmverhuurders een blijk van waardeering werd toe gevoegd. Aan den feestmaaltijd, waarmede de herdenking besloten werd, zaten uit het film- en bioscoopbedrijf mede aan de heeren C. S. Roem, W, Mullens en A. de Hoop. De Bondsdirecteur legde er in zijn tafelspeech, welke hij namens den Nederlandschen Bioscoop- Bond hield, den nadruk op, dat het welslagen van het werk der Centrale Commissie voornamelijk hieraan te danken is, dat de uitvoering van de Bioscoopwet in handen is gelegd van particu lieren, en Commissie en bedrijf eikaars moeilijkheden hebben trach ten te begrijpen. De Bondsdirecteur vond daarbij tevens gelegen heid Minister de Wilde dank te zeggen voor de zeer waardeerende woorden, welke Zijne Excellentie tijdens zijn tafelrede aan het adres van den Nederlandschen Bioscoop-Bond had gericht. 50

Jaarverslagen | 1938 | | pagina 51