getal van dit jaarverslag, n.1. het twintigste, voldoende om het pret tige en succesvolle feest der herdenking van het twintig-jarig bestaan van den Bond in onze herinnering terug te roepen. Op waardige wijze werd het feest van 14 Februari ingezet met een buitengewone herdenkingszitting van het Hoofdbestuur in de keurig gerestaureerde Bestuurskamer van het Bondsbureau. Het hoogtepunt echter van dezen dag vormde de ontvangst 's middags in het Carlton Hotel te Amsterdam, waar honderden het Hoofdbestuur de hand kwamen drukken. Onder hen bevonden zich de vertegenwoordiger van het Depar tement van Binnenlandsche Zaken, Mr. D. G. W. Spitzen, en de vertegenwoordiger van het Amsterdamsche Gemeentebestuur, Wet houder S. R. de Miranda. Onder hen bevonden zich ook vele Kamerleden, Gemeenteraadsleden, afgevaardigden van plaatselijke vereenigingen en organisaties, leden van plaatselijke commissies van toezicht en tal van vrienden en bekenden. Diep getroffen was het Hoofdbestuur door het feit, dat de Huis houdelijke Commissie voor de Filmkeuring met haren Voorzitter, den heer D. van Staveren, au grand complet aanwezig was, terwijl ook de Voorzitter van de Vereeniging van Noord-Brabantsche- en Limburgsche Gemeenten voor Gemeenschappelijke Filmkeuring, de oud-Burgemeester van Maastricht, de heer Mr. L. B. J. van Oppen, de leider van het keuringsinstituut van de Katholieke Filmcentrale, Pater J. Welter, acte de présence gaven. Uit heel het land stroomden blijken van medeleven en sympathie tezamen. Daar waren brieven en telegrammen van Hunne Excel lenties de Ministers van Binnenlandsche Zaken, van Kunsten en Wetenschappen en van Justitie, van bestuurderen der groote ge meenten, van tal van burgemeesters in den lande, van wethouders, van professoren, van dagbladdirecteuren, van figuren uit handels- en bedrijfskringen, van leden van de Centrale Commissie voor de Keuring van Films, van overheidsinstellingen, organisaties, institu ten, leden van den Bond, vrienden en bekenden. Een schat van bloemen uit alle deelen van het land vertolkte de gevoelens, die velen op dezen dag jegens het Hoofdbestuur tot uiting wenschten te brengen. Vooral ook gaf het het Hoofdbestuur groote voldoening, dat voor de viering van dit feest, dat, zooals men weet, slechts een voudig was opgezet, omdat een twintig-jarig bestaan nu eenmaal niet een jubileum in den eigenlijken zin des woords kan worden genoemd, een ongekende belangstelling bestond van de zijde der 4

Jaarverslagen | 1938 | | pagina 5