leden van den Bond, tot uiting komend in tal van bewijzen van sympathie en o.a. ook in het geschenk van de afdeelingen van den Bond, in den vorm eener aanvullende meubileering voor de bestuurskamer van het Bureau. Vermelden wij nog, dat deze heuglijke dag op alleszins prettige wijze besloten werd met een diner in Carlton, gevolgd door een avondfeest, waaraan wederom door een groot aantal dames en heeren werd deelgenomen. Aan dit diner zaten o.a. mede aan de Voorzitter en alle leden van de Huishoudelijke Commissie voor de Filmkeuring. De Bondspresident gehuldigd Treffend was het, hoe de leden de herdenking hebben aangegre pen als een gelegenheid om hun eminenten President, den heer D. Hamburger Jr. uit Utrecht, die kort tevoren in intiemen kring zijn zilveren bedrijfsjubileum had gevierd, een hartelijke en groot- sche hulde te brengen voor het prachtige werk, dat hij zoo vele jaren achtereen tot bloei van den Bond en tot voorspoed van de leden individueel heeft verricht. De welgekozen woorden dien dag van vele zijden tot hem ge richt, het sympathieke cadeau, dat de Hoofdbestuursleden hun Voorzitter 's ochtends geschonken hadden, het fraaie geschenk, hem afzonderlijk door de Bedrijfsafdeeling Filmverhuurders aan geboden, de hulde, welke besloten lag in de overdracht van zijn geschilderd portret, waren even zoovele getuigenissen van de gene genheid, die in het bedrijf den heer Hamburger alom wordt toegedragen. Oprecht was de verheugenis toen tijdens de ontvangst in Carlton werd medegedeeld, dat de Fransche Regeering den heer Hamburger benoemd had tot Officier d'Académie, waardoor aan de hem reeds vroeger toegekende Nederlandsche onderscheiding een welver diende buitenlandsche werd toegevoegd. Deze herinnering aan het zoo welgeslaagde herdenkingsfeest, welke uiteraard sober kan zijn, omdat het Officieel Orgaan van den Bond hieraan uitvoerig aandacht heeft gewijd, zou niet volledig zijn, indien we niet tevens memoreerden de extra-uitgave van dit Orgaan in den vorm van een gedenkschrift, waarin de nooden en belangen van het film- en bioscoopbedrijf, alsook de importantie 5

Jaarverslagen | 1938 | | pagina 6