Voor het geval deze hoop ijdel mocht blijken, is den Minister opnieuw verzocht het Hoofdbestuur een audiëntie te willen toe staan, opdat het in een persoonlijk onderhoud de moeilijkheden van het bedrijf, voornamelijk ontstaan door overbelasting, uiteen zou kunnen zetten. De Minister antwoordde echter voor een bespreking geen tijd beschikbaar te kunnen stellen. Het Hoofdbestuur heeft zijn teleurstelling over dit antwoord van den Minister niet verheeld en Zijne Excellentie opnieuw met nadruk gewezen op het groote gewicht, dat dezerzijds aan de onderhavige aangelegenheid werd gehecht. Nogmaals is een beroep op den Minister gedaan, aan vertegen woordigers van het Hoofdbestuur gelegenheid te geven hun standpunt mondeling toe te lichten en met authentieke gegevens te motiveeren. De Minister bleef onvermurwbaar, zoodat ons voorloopig niets rest dan af te wachten, wat het ontwerp van Wet, waarvan het verschijnen dezer dagen tegemoet kan worden gezien, ons zal brengen. Het Hoofdbestuur is intusschen geenszins van plan, om, indien de uitkomst negatief mocht zijn, de handen in den schoot te leggen. Het heeft getracht de Overheid van zijn goed recht te overtuigen. Opzettelijk heeft het zich daarbij van iedere actie, die der Over heid onaangenaam zou kunnen zijn, onthouden, ondanks de diepe teleurstelling en groote ontevredenheid, welke in verband met de lastenkwestie in onzen kring leven. Het zou het Hoofdbestuur spijten, indien het in de naaste toe komst aan den aandrang, meermalen op dit College uitgeoefend. om met betrekking tot de aangelegenheid der lasten krachtdadiger op te treden, gevolg zou moeten geven. De vermakelijkheidsbelasting De serie moeilijkheden, welke ons ieder jaar opnieuw bezorgd wordt door gemeentebesturen, die meenen, de tekorten van hun begrootingen op het bioscoopbedrijf te kunnen verhalen, is dezen keer kleiner dan andere jaren. Dit is niet zoozeer te danken aan de humane houding dezer besturen, als wel aan het feit, dat men, wat de heffing betreft aan de grens is en iedere stap erover onherroepelijk sluiting van het betrokken bedrijf ten gevolge zou hebben. 71

Jaarverslagen | 1938 | | pagina 72