vajj nationaal herdenken, alsmede een tegemoetkoming aan de nationale filmindustrie. De houding van de gemeentebesturen was echter diep teleur stellend en zij stak wel heel ongunstig af bij die van de bios coopondernemingen, die met inzet van haar portemonnaie mede hebben willen werken aan het welslagen van een zoo groot mo gelijke nationale hulde. Van eenig begrip van de nooden en behoeften van het bedrijf was eenvoudig geen sprake. Met des te meer eer worden hier daarom vermeld de namen van die gemeentebesturen, die aan de verzoeken van de in hun gemeente gevestigde bioscoopbedrijven wel hebben voldaan. Het zijn de gemeenten: Groningen, Hilversum, 's-Hertogenbosch, Apel doorn, Hengelo (O.), Middelburg, Velsen, Emmen, Goes, Aalsmeer, Vlaardingen, Coevorden, Geldrop en Wormerveer. De winst- en tantièmebelasting Liet het zich aan het eind van het jaar 1937 aanzien, dat een redelijke oplossing zou worden verkregen met betrekking tot de kwestie in zake de winst- en tantièmebelasting, welke zich in dat jaar had voorgedaan tusschen den fiscus en de in ons land geves tigde nederzettingen van buitenlandsche filmmaatschappijen, thans kan met voldoening worden vermeld, dat de gewenschte oplossing inderdaad naar genoegen van beide partijen is verkregen. Er is namelijk na serieuze onderzoekingen en diepgaande bespre kingen overeenkomstig dezerzijds gedane voorstellen aan den heer Inspecteur van de dividend- en tantièmebelasting te Amsterdam een systeem gevonden voor het vaststellen van normen ten aanzien van de berekening der dividend- en tantièmebelasting, verschuldigd door vorenbedoelde filmverhuurondernemingen. Alle belanghebbenden betuigden met de regeling op de basis van dit systeem hun instemming, en ook de Minister van Financiën heeft een en ander bij missive van 4 Juni goedgekeurd. Den heer Inspecteur der dividend- en tantièmebelasting te Am sterdam, aan wiens optreden deze bevredigende oplossing in be langrijke mate te danken is, mag een woord van waardeering te dezer plaatse niet onthouden worden. 74

Jaarverslagen | 1938 | | pagina 75