de Buma aangesloten componist, van wien een door een provinciaal muziekgezelschap gespeeld liedje tegelijkertijd werd opgenomen bij de opname per journaalfilm van een gebeurtenis, waarbij dat liedje werd gespeeld. Het gaat hier om de verveelvoudiging van de per die journaal- film opgenomen muziek, waardoor Buma beweert, dat het auteurs recht van den componist op zijn muziek geschonden is. In deze zaak heeft de exploitant, die de journaalfilm had gehuurd van een fabrikant, die de betreffende journaalfilm had vervaardigd en daarmede dus tevens de verveelvoudiging van de muziek had verricht, dien fabrikant in vrijwaring geroepen, zonder dat over dit verzoek de Rechtbank zich nog heeft uitgelaten Het is duidelijk, dat ook deze procedure voor de fabrikanten van journaalfilms van principieelen aard is. LEDENVERGADERINGEN In het afgeloopen jaar zijn vier Ledenvergaderingen gehouden tegen vijf in 1937. Het jaar is ingezet met een Buitengewone Spoed Ledenvergade ring op Maandag, 3 Januari. In deze vergadering, die werd ge opend met een Nieuwjaarsrede van den Bondsvoorzitter, werd met algemeene stemmen een voorstel van het Hoofdbestuur aangeno men tot vaststelling van een Prijsbescherming-Reglement. Tevens werd een wijziging aangebracht in het Minimum-Prijzen-Regle- ment, waardoor de vaststelling van een afzonderlijken minimum prijs voor kinderen tot den leeftijd van veertien jaar, ten behoeve van middagvoorstellingen, mogelijk werd gemaakt. In beginsel ging de vergadering accoord met een voorstel van het Hoofdbestuur om met het oog op de herdenking van het twin tig jarig bestaan van den Bond aan het Hoofdbestuur een crediet te verstrekken van ten hoogste 6.500.waarvan 5.000.als eerste bijdrage beschikbaar zou worden gesteld voor de Stichting ..Steunfonds van den Nederlandschen Bioscoop-Bond", en in de dekking van deze uitgaven te worden voorzien bij de begrooting van het jaar 1938. Het crediet ten behoeve van de herdenking van het twintig jarig bestaan van den Bond werd met algemeene stemmen toegestaan. 79 Bij vonnis van 7 Maart 1939 heeft de Rechtbank de oproeping in vrij waring van den betrokken filmfabrikant toegestaan.

Jaarverslagen | 1938 | | pagina 80