De Jaarlijksche Ledenvergadering is dit jaar niet, zooals te doen gebruikelijk, in Maart gehouden, doch eerst op Maandag, 3 Mei. De Jaarvergadering had een bijzonder karakter, omdat ze voor het eerst sedert het bestaan van den Bond niet in de vertrouwde Amsterdamsche omgeving, maar in Rotterdam gehouden werd. Het Hoofdbestuur had hiertoe besloten op verzoek van de Af- deeling Rotterdam, die, hetzij hier tot haar eer gezegd, geen moeite heeft gespaard om het verblijf van de leden in de Maasstad zoo aangenaam mogelijk te maken, 's Ochtends was er een provisori sche beurs in Café-Restaurant ,,Pschorr", terwijl aan het Hoofd bestuur in Hotel „Atlanta" een prettige ontvangst werd bereid. Aan de Ledenvergadering ging een begroeting vooraf door de Rotterdamsche Afdeeling en ook een delegatie van de Vereeni- ging voor Vreemdelingenverkeer ter plaatse was aanwezig om ons een hartelijk welkom toe te roepen en het Hoofdbestuur een fraaie herinnering aan te bieden in den vorm van een ets van een Rotterdamsch havengezicht. In de Jaarvergadering zelve, waarvoor van de zijde der leden groote belangstelling bestond, is schriftelijk verslag uitgebracht over de werkzaamheden in 1937 en door den Penningmeester reke ning en verantwoording afgelegd over het financieel beheer gedu rende dat jaar. Het jaarverslag werd onder dankzegging voor kennisgeving aangenomen en de rekening en verantwoording, welke in ontvangsten en uitgaven sloot met een bedrag van 73.842.52, werd goedgekeurd, evenals de rekeningen der afdee- lingen. Met één stem tegen werd de contributie voor 1938 vast gesteld conform het voorstel van het Hoofdbestuur, en de bijdrage voor de Weerstandskas bepaald op 15 van den contributie-aan slag. De begrooting voor het jaar 19^8 is vastgesteld op een bedrag van 67.320.De leden van het Hoofdbestuur, die allen wegens de tot stand gekomen Statutenwijziging aftredend waren, werden met algemeene stemmen herkozen, alsook de periodiek aftredende leden van de Filmbeurscommissie, de heeren L. C. Barnstijn te 's-Gravenhage, N. Bierman te Amsterdam en A. de Jong te Rot terdam. Op voorstel van het Hoofdbestuur zijn in deze vergade ring met algemeene stemmen eenige technische wijzigingen aan gebracht in het Minimum-Prijzen-Reglement en in het Prijs- bescherming-Reglement. 's Middags werd een boottocht ondernomen door het Rotter- oO

Jaarverslagen | 1938 | | pagina 81