damsche havencomplex, dat den bezoekers als altijd een interes sant schouwspel biedt. In den namiddag had in de Burgerzaal van het stadhuis een ontvangst plaats vanwege het Gemeentebestuur. Bij ontstentenis van den Burgemeester werd het gezelschap begroet door wet houder Ratte, die vergezeld was van eenige leden van den Raad en van de Plaatselijke Commissie van Toezicht op de bioscopen. In welgekozen woorden heeft de Wethouder uiting gegeven aan zijn waardeering voor het bedrijf, waarna de Bondsvoorzitter, de heer Hamburger, de gevoelens van erkentelijkheid van de aan wezigen heeft vertolkt en het Gemeentebestuur zijn dank heeft betuigd voor het gastvrij gebaar, waarmede het den deelnemers aan de vergadering 's middags een boot ter beschikking had ge steld voor een tocht door de havens. Nadat het orgel het Wil helmus had gespeeld, werden de aanwezigen naar de in de hal opgestelde buffetten genoodigd om eenige ververschingen te ge bruiken. 's Avonds was er dan tot besluit een diner-dansant in „Pschorr", waaraan zeer velen hebben deelgenomen. Al met al mocht op een zeer geslaagden dag worden terug gezien. Op Maandag, 11 Juli werd nog een korte Buitengewone Leden vergadering gehouden, waarin overeenkomstig het voorstel van het Hoofdbestuur met algemeene stemmen besloten werd om het bepaalde sub 1. C van de Lijst van Geen Bezwaar, ten behoeve van de productie van de Nationale Film 1938 buiten werking te stellen, waardoor het Comité, dat deze productie op zich had genomen, geen lid van den Bond behoefde te worden. Evenals dit jaar was ingezet, werd het ook besloten met een Buitengewone Algemeene Ledenvergadering, namelijk op 12 De cember 1938. In deze vergadering, welke zich in een druk bezoek mocht ver heugen, heeft de Bondvoorzitter en rede gehouden over de taak en de werkwijze van den Ledenraad. Ter voorziening in de va cature, ontstaan door het aftreden van den heer D. v. d. Berg, koos de vergadering bij eenige candidaatstelling tot lid van het Hoofd bestuur den heer J. de Wind, directeur van de N.V. Filmex en de N.V. Neerlandia Filmproductiemaatschappij te Amsterdam. Het Hoofdbestuur werd met algemeene stemmen gedechargeerd voor zijn besluit om dispensatie te verleenen met betrekking tot de uitvoering van artikel 26 van het Uniform Reglement voor de 81

Jaarverslagen | 1938 | | pagina 82