Provinciale- en Plaatselijke Afdeelingen van Exploitanten, met het oog hierop, dat het bepaalde in artikel 12 van de gewijzigde Statuten ook zal kunnen gelden bij de verkiezing van de leden van den Afdeelingsraad. Besloten werd artikel 26 van bedoeld Uniform Reglement aldus te doen luiden: „Tot leden van den Afdeelingsraad mogen slechts benoemd worden eigenaren, mede- vennooten of bestuurders van bioscopen, die geen eigenaar, of bestuurder zijn van een filmimportzaak of filmverhuurkantoor of in een filmimportzaak of filmverhuurkantoor overwegenden in vloed hebben, alsmede eigenaren, mede-vennooten, of bestuurders van permanente of reizende bioscopen, die zich ook bezighouden met filmfabricage, filmproductie, filmimport of filmverhuur, mits zij bestuurslid zijn van een Provinciale of Plaatselijke Af deeling." Aangenomen werd een voorstel tot goedkeuring van een con cept-arbitrage-overeenkomst tusschen den Nederlandschen Bios coop-Bond en de Nederlandsche Vereeniging van Bioscoop reclame-Exploitanten, tot het aangaan van welke overeenkomst in de Ledenvergadering van 30 Maart 1937 was besloten. Een voorstel inzake het verkenen van een crediet aan de Com missie voor een Collectieve Reclame-campagne werd op verzoek van den Voorzitter van den Afdeelingsraad door het Hoofdbestuur aangehouden. Met 132 tegen 43 stemmen werd verworpen een beroep op de Algemeene Ledenvergadering, als bedoeld in artikel 15 der Statu ten, ingesteld door de N.V. Amstelodamum te Amsterdam, ex- ploiteerende het Rialto Theater aldaar, van een beslissing van het Hoofdbestuur, waarbij dit College ingevolge artikel 17a van de vroegere Statuten de straf van waarschuwing op voormeld lid had toegepast. In deze vergadering werd voorts een aantal leden van het lidmaatschap van den Bond vervallen verklaard. HOOFDBESTUURSVERGADERINGEN Met het oog op de te verwachten Koninklijke Goedkeuring van de gewijzigde Statuten is het Hoofdbestuur aan het begin van het jaar afgetreden. Dientengevolge werden de leden uitgenoodigd om overeenkomstig artikel 12 van het gewijzigd Algemeen Reglement van den Bond candidaten op te geven. Op 1 Maart 1938, den dag, waarop de termijn voor de candi- daatstelling sloot, waren als candidaat gesteld de heeren: 82

Jaarverslagen | 1938 | | pagina 83