D. Hamburger Jr. te Utrecht als Voorzitter; D. v. d. Berg, L. Groen en Wessel te Amsterdam, alsmede de heer C. S. Roem te 's-Gra- venhage, S. Kinsbergen te 's-Gravenhage, Joh. Miedema te Deven ter, W. K. G. van Royen te Amsterdam en M, P. M. Vermin te Maastricht, als leden-exploitanten. Daar geen andere candidatenlijsten waren ingediend, waren alle leden van het Hoofdbestuur bij enkele candidaatstelling herkozen. De herverkiezing is in de Jaarvergadering van 2 Mei bevestigd. Tevens is in deze vergadering de heer D. Hamburger Jr. met alge- meene stemmen als Bondsvoorzitter herkozen. In de Hoofdbestuurs vergadering van Dinsdag 3 Mei werd het Dagelijksch Bestuur als volgt samengesteld: Vice-Voorzitter, de heer C. S. Roem; Secre taris, de heer M. P. M. Vermin; Penningmeester, de heer W. K. G. van Royen; Gedelegeerde, de heer D. v. d. Berg. In de Hoofdbestuursvergadering van 20 September nam de heer D. v. d. Berg ontslag en werd in zijn plaats in de Ledenvergadering van 12 December gekozen de heer J. de Wind te Amsterdam. Den heer D. v. d. Berg is in verband met zijn afscheid van het Hoofd bestuur, zoowel in de vergadering van dit College, als in de Leden vergadering van 12 December, warme hulde gebracht voor het zeer vele werk, dat hij zich tijdens zijn Hoofdbestuurslidmaatschap in het belang van den Bond en het bedrijf heeft getroost. In totaal kwam het Hoofdbestuur in het afgeloopen jaar 30 keer bijeen, tegen 26 keer in 1937. Zeven van deze vergaderingen wer den geleid door den Vice-Voorzitter, den heer C. S. Roem. Eén vergadering duurde twee dagen. In totaal heeft het Hoofdbestuur 31 dagen voor vergaderingen beschikbaar moeten stellen (vorig jaar 32). De meeste vergaderingen vroegen den geheelen dag en een groot deel van den avond. Het Dagelijksch Bestuur vergaderde 13 malen (vorig jaar 14), waarvan vier onder voorzitterschap van den heer C. S. Roem. Getuigen de voorgaande bladzijden reeds van den ingespannen en veelzijdigen arbeid, dien het Hoofdbestuur in het afgeloopen jaar wederom heeft verricht, uit vorenstaande cijfers, waaraan moge worden toegevoegd, dat de handelingen van het Hoofd- en Dagelijksch Bestuur niet minder dan drie boekdeelen beslaan met een totaal van ruim 1200 folio-pagina's, blijkt, dat ondanks den stilstand, welke was ingetreden, als gevolg van het langdurig uit blijven van de Koninklijke Goedkeuring op de Statuten en ondanks het feit, dat het Hoofdbestuur het jaar tevoren zeer veel tijd aan de wijziging dezer Statuten alsmede aan het ontwerpen van nieuwe 83

Jaarverslagen | 1938 | | pagina 84