reglementen had moeten besteden, de hoeveelheid arbeid van het Hoofdbestuur niet is afgenomen. Hieruit valt op te maken, dat de vele maatregelen, welke in den loop der laatste jaren van Bondswege genomen zijn, op het Hoofd bestuur een zware taak leggen, welke hoe langer hoe meer tijd van de leden van dit College gaat vorderen. Veel van den Hoofdbestuursarbeid is reeds ondergebracht in de voorgaande hoofdstukken. Wij denken aan de behandeling van aanvragen ingevolge het Overgangsbesluit, van beroepen ingevolge het Minimum-Prijzen-Reglement, van vele klachten, verband hou dende met de onderscheidene besluiten en reglementen, aan de conferenties, welke met verschillende instanties moesten worden gevoerd, en aan de bestudeering van vele onderwerpen, die voor het bedrijf van belang moesten worden geacht. Ter aanvulling van het voorgaande hoofdstuk moge onderstaand een beknopte weergave volgen van de werkzaamheden, welke het Hoofdbestuur in het afgeloopen jaar verder heeft verricht. Klachten Van de klachten, welke het Hoofdbestuur in het afgeloopen jaar in behandeling heeft moeten nemen, zijn reeds vele elders in dit verslag vermeld. De zwaarste straf, welke de Bond kent, namelijk de straf van boycot, heeft het Hoofdbestuur aan het begin van het jaar moeten toepassen op een lid, dat zonder voorkennis van het Hoofdbestuur, in strijd met het Overgangsbesluit, zijn bioscoop bij onderhand- sche overeenkomst aan een niet-lid had overgedaan en dit niet-lid tot voormelde transactie had bewogen door verschillende voorspie gelingen betreffende gunstige bedrijfsresultaten, welke voorspie gelingen bedrieglijk waren, aangezien de onderneming in kwestie reeds geruimen tijd noodlijdend was. Het Hoofdbestuur had het niet-lid gesommeerd alsnog een aanvrage ingevolge het Overgangsbesluit in te dienen, waarop echter besloten werd de gevraagde toestemming om de onderhavige bioscoop te mogen overnemen en voortzetten, niet te verleenen. Bedoelde personen hadden intusschen een niet onbelangrijk kapitaal in de onderneming geïnvesteerd, zoodat het Hoofdbestuur het lid in kwestie moest sommeeren dit bedrag terug te betalen. Toen men dit lid ter zake wenschte te hooren, is dit niet verschenen. Intus schen ging het door met het plaatsen van advertenties in onder- 84

Jaarverslagen | 1938 | | pagina 85