den ordeningsarbeid van den Bond, dat de financieele positie van het bedrijf in het afgeloopen jaar van dien aard was, dat veel min der dan andere jaren door het Hoofdbestuur pogingen moesten worden ondernomen, om leden die in moeilijkheden verkeeren, te hulp te komen. Ten aanzien van een onderneming, waarvan de exploitant onder tragische omstandigheden om het leven was gekomen, heeft het Hoofdbestuur, toen deze zaak door een ander lid werd overgeno men, bedongen, dat den nabestaanden van het overleden lid een geregelde uitkeering gewerd. In het algemeen kan worden gezegd, dat ondernemingen, waar van in vorige jaren de saneering door het Hoofdbestuur ter hand was genomen, thans niet onbevredigende resultaten opleveren. De wijze, waarop indertijd door het Hoofdbestuur de saneering van een groot concern ter hand is genomen, heeft zelfs tot gevolg gehad, dat dit concern in het afgeloopen jaar voor het eerst uit de gemaakte winst een uitkeering aan de crediteuren heeft kunnen doen, en wel geheel overeenkomstig het indertijd opgezette reor ganisatie-plan. Uitvoering reglement op het Naamregister Het Reglement op het Naamregister functionneert thans ruim vijf jaar en wel tot aller voldoening. In het afgeloopen jaar passeerde het aantal titels, dat in dit reglement staat ingeschreven, de 2000. Het totaal aantal aan het jaareinde was namelijk 2202. Niet minder dan 529 titels werden in het afgeloopen jaar ter inschrijving aangeboden (493 in het jaar 1937). Dit is wel het grootste aantal, dat het Naamregister tijdens zijn eerste lustrum te verwerken heeft gekregen. Het spreekt vanzelf, dat bij een zoo groot aantal titels, na raad pleging van het register, vele filmnamen, de vindingrijkheid van de leden ten spijt, moesten worden geweigerd, in verband met het feit, dat reeds eensluidende titels waren gedeponeerd. In totaal werden na deponeering 33 titels door de betreffende ondernemingen gewij zigd (vorig jaar eveneens 33). Tegen 4 inschrijvingen (vorig jaar 8) werd na publicatie in het Officieel Orgaan binnen den gestelden termijn bezwaren ingediend. In de meeste gevallen konden ze door bemiddeling van het Hoofdbestuur worden verholpen. 89

Jaarverslagen | 1938 | | pagina 90