Regeling filmoperateurs Evenals zulks het vorig jaar bij gelegenheid van het Prinselijk Huwelijk het geval was, kan ook thans met voldoening worden teruggezien op de regeling, welke kon worden getroffen voor het maken van filmopnamen bij de Vorstelijke doopplechtigheden, tijdens de nationale feestelijkheden ter viering van het veertig jarig Regeeringsjubileum van Hare Majesteit de Koningin, en tijdens het bezoek van Zijne Majesteit den Koning der Belgen aan ons land. Zooals bekend, is met de politie-autoriteiten een regeling ge troffen, volgens welke slechts doorlatingsbewijzen aan filmope rateurs kunnen worden uitgereikt, na ingewonnen advies bij den Bioscoop-Bond. Dientengevolge zijn bij alle gelegenheden uitslui tend die operateurs aangewezen, die verbonden waren aan onder nemingen, welke algemeen bekend staan als zich te belasten met het maken van filmopnamen voor publieke vertooning. In alle ge vallen is uitvoerig overleg gepleegd met de Hoofdcommissarissen van Politie te Amsterdam en Den Haag alsook met de andere autoriteiten, en voor wat de feesten in September betreft, met den Algemeen Secretaris van de Huldigings-Commissie 1938. Dit overleg was steeds van den meest aangenamen aard en heeft tot resultaat gehad, dat alle hoogtepunten van bedoelde plechtigheden konden worden verfilmd. In het bijzonder zij hierbij de welwillende medewerking van het Hof gememoreerd, waardoor het bedrijf in staat is geweest den plechtigen Doop van H.K.H. Prinses Beatrix te verfilmen, zoodat het dank zij de film mogelijk was, dat heel het volk van deze intieme plechtigheid in het Vor stelijk Huis als het ware getuige kon zijn. Voor de vakkundige prestatie van de betreffende ondernemers, •wier bedrijf in staat bleek te zijn de opnamen nog denzelfden avond tot het publiek te brengen, bestond allerwegen niets dan lof. De feestelijkheden in September waren van een geheel ander karakter. In overleg met de autoriteiten werden o.m. in Amster dam stellingen opgericht, opdat de filmoperateurs, die voor deze gelegenheid aanwezig waren, vrijelijk hun werk konden verrich ten. De voornaamste momenten van de herdenking in September, zooals de nationale gedachtenisviering in de Nieuwe Kerk te Am sterdam, de eere-promotie van Hare Majesteit tot doctor in de economische wetenschappen aan de Universiteit aldaar, de tewa- 90

Jaarverslagen | 1938 | | pagina 91