terlating van het motorpassagierschip „Oranje", de vlootschouw op het IJ, het feest in het stadion de wapenschouw te Den Haag, en zoo vele andere gebeurtenissen konden op de film worden vereeuwigd. Ook tijdens het bezoek van den Koning der Belgen aan ons land hebben tientallen operateurs hun werk ongestoord kunnen verrichten. De omstandigheid, dat de voorbereiding van de re gelingen centraal, in nauwe samenwerking met de politie getrof fen waren, is hieraan zeker niet vreemd. Behalve in Nederland, bestond ook in België voor de filmreportage dezer plechtigheden, die trouwens over heel de wereld haar weg heeft gevonden, groote belangstelling. Contact met de afdeelingen Zijn de besprekingen, welke in het afgeloopen jaar met He afdeelingen zijn gevoerd, wellicht minder talrijk geweest dan an dere jaren, dit wil nog geenszins zeggen, dat het contact minder stevig zou zijn geweest. Integendeel, het Hoofdbestuur heeft zich meermalen laten voorlichten door den Afdeelingsraad, welke als centraal orgaan van de afdeelingen functionneert. Ook in gevallen, waar het belangen betrof, welke een afdeeling in het bijzonder golden, zijn met deze afdeelingen meermalen be sprekingen gevoerd. Zelfs heeft het Hoofdbestuur in den loop van het najaar «en vergadering van de Afdeeling „Het Zuiden" bijgewoond. Ook met de Bedrijfsafdeeling Filmverhuurders heeft het Hoofdbestuur over tal van aangelegenheden van gedachten gewisseld. In den Afdeelingsraad had als gedelegeerde van het Hoofdbestuur zitting de heer W. K. G. van Royen. Collectieve filmverzekering Vroeger was reeds eenige malen het denkbeeld geopperd om verzekering tegen beschadiging, vernieling of vermissing van films langs collectieven weg mogelijk te maken. In het afgeloopen jaar heeft de Afdeelingsraad het initiatief genomen tot het ontwerpen van een plan tot verwezenlijking van dit denkbeeld. Dit plan is door het Hoofdbestuur grondig bestudeerd. Er werd van uitge gaan, dat de verzekering zou moeten dekken de algeheele aan sprakelijkheid van de bioscoopexploitanten tegenover de filmver huurders, zoodat alle schade, waarvoor de huurder van films in- 91

Jaarverslagen | 1938 | | pagina 92