gevolge artikel 18 der Bondsvoorwaarden aansprakelijk zijn tegen over de verhuurders, door de verzekering wordt gedekt. Tevens zouden de films verzekerd moeten zijn tijdens het transport, zulks vooral met het oog op het doorzenden van films van de eene naar de andere bioscoop. Het plan voorzag dus in een verzekering van films, zoowel tijdens het transport als tijdens het verblijf in de bioscopen, ook tijdens de projectie, tegen geheele of gedeeltelijke beschadiging, vernieling, of vermissing echter met uitzondering van het zgn. molest-risico. Ter afwikkeling van de schade was gestreefd naar een een voudige procedure, ter besparing van kosten en tijdverlies, waar bij de arbitrale rechtspraak van den Bond kon worden ingescha keld. Hoewel interessante aanbiedingen voor zulk een collectieve filmverzekering ter kennis van de leden-exploitanten zijn gebracht, en zij in verband daarmede werden uitgenoodigd aan de verzeke ring deel te nemen, bleek de belangstelling hiervoor niet vol doende, zoodat het Hoofdbestuur voorloopig van verdere uitvoe ring van dit plan heeft afgezien. Centraal Filmarchief Wederom hebben verschillende besprekingen plaats gehad met vertegenwoordigers van het Centraal Filmarchief, ten doel heb bende een regeling te treffen, waardoor het mogelijk zou worden, dat films van historische waarde door het bedrijf zouden worden afgestaan. In verband hiermede heeft nog een bespreking plaats gehad met de hiervoor in aanmerking komende filmfabrieken. De besprekingen hebben ertoe geleid, dat nader onder het oog zal worden gezien, hoe het archief zou worden opgezet. Daarbij is gedacht aan het aanleggen van een kaartsysteem, het inrichten van kluizen, het instellen van een curatorium, waarin vertegenwoor digers van den Bond en van de Regeering zitting hebben, en een regeling, waarbij men zich bepaalt tot het afstaan van oude nega tieven, die de verhuurders niet meer noodig hebben. Cultuurfilmcentrale In de Hoofdbestuursvergadering van 22 Februari is in de plaats van den heer Ch. van Biene tot lid van het Bestuur van de Cultuur filmcentrale benoemd de heer C. S. Roem. 92

Jaarverslagen | 1938 | | pagina 93