Onze Marine Ingevolge verzoek van het Algemeen Nederlandsch Comité ,,Onze Marine" te Den Helder is door het Hoofdbestuur in ver schillende opzichten daadwerkelijk medewerking verleend bij de inrichting van een filmzaal aan boord van H.Ms. „Tromp", welke inrichting door het Comité „Onze Marine" en andere belangstel lenden bij gelegenheid van de indienststelling van H.Ms. „Tromp" is geschonken. Bij deze indienststelling was het Hoofdbestuur tevens vertegenwoordigd. Filmzaal te Soestdijk In verband met de ingebruikneming van de filmzaal in het Paleis Soestdijk, welke aan het Prinselijk Paar bij gelegenheid van Zijn Huwelijk door den Nederlandschen Bioscoop-Bond is geschonken, is een regeling getroffen, waardoor levering van films voor film- vertooningen in het Paleis Soestdijk centraal door het Bondsbureau wordt verzorgd. Tevens heeft men dezerzijds het toezicht op zich genomen op het apparaat in de filmzaal. Commissie voor Normalisatie In de Commissie voor Normalisatie in Nederland was het Hoofd bestuur vertegenwoordigd door den heer C. S. Roem, Vice-Voor zitter van den Bond. Geluidsstichting te Delft De heer C. S. Roem vertegenwoordigde het Hoofdbestuur tevens als lid in de Commissie van Bijstand van de Geluidsstichting te Delft en de Stichting voor Fotografisch- en Kinematografisch on derzoek te Utrecht. Aan deze Stichtingen werd in het afgeloopen jaar wederom de gebruikelijke subsidie verleend. Hulp aan vluchtelingen om geloof en ras Het leed en de ellende, die over vele onzer medemenschen door wreede vervolging wegens geloof en ras gekomen is, heeft de leden van den Bond spontaan een groot offer doen brengen. Nadat de Eere-Voorzitter van den Bond, de heer W. Mullens, 93

Jaarverslagen | 1938 | | pagina 94