hiertoe op Maandag, 21 November, het initiatief had genomen en aanstonds een groot aantal exploitanten en filmverhuurders zich bereid had verklaard aan de gevraagde hulpactie mede te werken, kwam het Hoofdbestuur nog dienzelfden dag bijeen om mede op verzoek van de Besturen der Afdeelingen 's-Gravenhage en Rot terdam de wijze vast te stellen, waarop het film- en bioscoop bedrijf doeltreffend hulp zou kunnen verkenen. Ingevolge een oproep van het Hoofdbestuur hebben verreweg de meeste leden exploitanten hun volledige ontvangsten van de filmvoorstellingen, welke op Donderdag, 1 December, gegeven zijn, afgedragen aan het Hoofdbestuur van den Bond. De totaal-opbrengst van deze actie bedroeg ƒ17.102.95. Dit bedrag is door middel van het Bankierskantoor H. L. van Eeghen te Amsterdam aan het Centraal Comité voor Vluchtelingen over gemaakt en op de volgende wijze verdeeld: 3420.50 voor het Centrale Steunfonds voor uitgeweken kin deren (secretaris Mr. G. Vreem) te Amsterdam; 3420.59 voor het Protestantsche Hulpcomité voor uitgeweke nen om ras en geloof (voorzitter: Prof. Mr. V. H. Rutgers; secre taris H. P. Doodeheefver) te Amsterdam; 3420.59 voor het Katholiek Comité voor vluchtelingen te Utrecht (voorzitter: Prof. Dr. J. Schmutzer); ƒ6841.18 voor het Katholiek Comité voor bijzondere Joodsche belangen (voorzitter: A. Asscher; secretaris: Prof. Dr. D. Cohen) te Amsterdam. Bio-Vacantieoord De twee maal per jaar te houden collecte ten bate van de Stich ting Bio-Vacantieoord", welke uitsluitend in de bioscopen gehou-^ den wordt, werd ook in het afgeloopen jaar in het Officieel Orgaan warm aanbevolen. Zij was wederom een groot succes. Van Bonds- wege werd aan de Stichting dit jaar goeder gewoonte een subsidie verleend van 250. Collectieve reclame-campagne Aan het begin van het jaar is opnieuw het denkbeeld gelanceerd tot het organiseeren van een collectieve reclamecampagne. Het Hoofdbestuur stond hier niet onsympathiek tegenover, maar achtte met het oog op de financieele zijde, alsook op de verschillende 94

Jaarverslagen | 1938 | | pagina 95