gerezen. Dientengevolge werd het voorstel op verzoek van den Voorzitter van den Afdeelingsraad, die het wenschelijk vond ter zake met de afdeelingen overleg te plegen, en deze van het rapport van de Commissie in kennis te stellen, aangehouden. Bioscoopreclame-exploitanten Met het Bestuur van deze Vereeniging heeft het Hoofdbestuur ook in 1938 eenige malen besprekingen gevoerd, voornamelijk be trekking hebbende op de aangelegenheid van de zoogenaamde Spoorwegfilm. Er werd ook gehouden een gecombineerde vergadering van het Hoofdbestuur van den Bond en het Bestuur van de Nederlandsche Vereeniging van Bioscoopreclame-Exploitanten, waarbij benoemd werden de Voorzitters en de Vice-Voorzitters van de Gemengde Arbitrage-Commissies. Daaraan ging vooraf het sluiten van de- overeenkomst, volgens welke de geschillen tusschen leden van den Bioscoop-Bond en leden van de Vereeniging van Bioscoopreclame- Exploitanten onderworpen worden aan de gemengde arbitrage als hiervoren bedoeld. In het Bestuur van de Vereeniging van Bioscoopreclame-Exploi tanten was het Hoofdbestuur in het jaar 1938 vertegenwoordigd door zijn Penningmeester, den heer W. K. G. van Roven. Commissie in zake publiciteitsfilms Zooals bekend werd deze Commissie in het jaar 1937 door het Hoofdbestuur van den Bond en het Bestuur van de Nederlandsche Vereeniging van Bioscoopreclame-Exploitanten in het leven geroe pen, ten einde in dubieuze gevallen vast te stellen, of bepaalde films behooren hetzij tot de categorie van reclamefilms, hetzij tot die van de zoogenaamde cultureele publiciteitsfilms, hetzij tot de amuse- mentsfilms. De bioscopen, waarvan de reclame op het projectiedoek is verpacht, kunnen n.1. in den regel geen andere reclamefilms ver- toonen dan die, welke zij door bemiddeling van het reclamebureau, dat de reclame gepacht heeft, ontvangen. Het komt echter wel eens voor, dat door de filmverhuurders films in distributie worden ge bracht, die onder de categorie van reclamefilms moeten worden gerangschikt, dan wel onder de categorie van de zoogenaamde cultureele publiciteitsfilms. De Commissie bestond aanvankelijk uit de heeren D. Hambur- 96

Jaarverslagen | 1938 | | pagina 97