Voorzitters van de beide arbitragecolleges in gezamenlijk overleg door het Hoofdbestuur van den Bond en het Bestuur der Vereeni- ging benoemd. De in deze colleges zitting hebbende leden van den Bond zijn benoemd door het Hoofdbestuur, de leden der Vereeni- ging door het Bestuur van laatstgenoemde organisatie. Er werden zes geschillen bij de Gemengde Commissie aanhangig gemaakt, waarvan er één voor de behandeling werd ingetrokken. Van één uitspraak der Commissie werd in 1939 hooger beroep aangeteekend bij den Gemengden Raad van Beroep, welk beroep tijdens de behandeling werd ingetrokken, terwijl van een andere uitspraak der Commissie wel in hooger beroep werd gegaan, welk beroep dit jaar nog niet is behandeld. De Gemengde Commissie van Geschillen hield in het afgeloopen jaar vier zittingen. De Gemengde Raad van Beroep is over gemeld tijdvak slechts éénmaal in zitting bijeengekomen. Drie geschillen werden behandeld onder Voorzitterschap van den heer J. Smit, twee onder leiding van den heer J. C. A. Meischke, Plaatsvervangend Voorzitter. HET BONDSBUREAU De werkzaamheden, in de voorgaande bladzijden geschetst, zijn een getrouwe graadmeter van het werk, dat op het Bondsbureau is verricht. Het was ook in het afgeloopen jaar niet gering. En wanneer men ten slotte, vooral in aanmerking genomen den betrekkelijk beperkten staf van personeel, mag constateeren, dat alles wederom vlot heeft gefunctionneerd, zonder dat klachten van beteekenis zijn vernomen, dan is er volop reden om tevreden te zijn. Geen week gaat voorbij of er vinden eenige vergaderingen op het Bondsbureau plaats: het is er een va et vient van leden, die advies komen vragen of inlichtingen verstrekken; talrijk zijn de conferenties, welke met personen uit allerlei kring moesten worden gevoerd. Voor de leden heeft het verkeer met het Bondsbureau nog deze prettige zijde, dat zij er geen ambtelijke sfeer ontmoeten, dat inte gendeel hun bezwaren en moeilijkheden aanstonds worden aan gevoeld en men hun in de meeste gevallen zonder veel omwegen van dienst kan zijn. Dit is dan de buitenkant van het werk op het 104

Jaarverslagen | 1939 | | pagina 104